Auto Anubis - Piramide seeds

Seeds:
Auto Anubis by Piramide seeds

Setup:
Mali je prostor, večinom diy stvari!

Lokacija/prostor:
Šator Zelsius 40×40×160

Rasvjeta:
Za prvih par dana,dok ne krenu

E27 80w full spektar
Ostatak growa budu 2×Samsung lm301b stripovi na LCM 60 driveru

Klima:
Pc ventilatori

Supstrat:
Klasman potground h

Gnojivo:
Jungle juice od Advanced nutrients

Voda (pH):
Ne korigiram ph

Pozdrav forume!
Evo, New York je došao pred kraj. Da sam bio pametniji, nebi išao sa toliko vrhova, niti toliko zemlje. Mada, 5 l zemlje nije puno!

Stavio sam 3 sjemenke

za svaki slučaj, pa ču jednu ostavit ili dvije u 2 l zemlje, pa se igrat s njima!

Sve bum dokumentiral, tako da bu sve na jednom mjestu. Sve znate, savjeti, kritike itd.su uvijek dobro došle!
Evo, malo više o strainu
Cvate 62-74 dana
Kaže za količinu, da je luđački velika(prevodim, tako piše)
Omjer listova i vrhova je vrlo dobar…
Vrhovi budu tvrdi i kompaktni…
I na kraju, trava je jaka i dugo traje

3 Likes

Sretno Gasoo, Hvaljeni Anubis, nisam probal dimit.Fora mali bokisić, NEK se masti. :bud:

1 Like

Nek ti je sretno s automatima. Nikako ih ne volim. Imal sam priliku dimit Anubisa, ukusan al mi nije nešto prejak… da je Fem verzija bilo bi bolje.

1 Like

I ja bi rađe foto, jer nisam neki ljubitelj automata. Imam za pušit, a box sam dobio od dragog kolege, pa neka posluži za experiment. I on bi to podržao, garant!
Meni je bitno, da namirim buraze, da se ne nalaze sa svakojakim likovima i puše smeče. Vama je to barem jasno!
Imam sjemenke koje če iči nakon Haza i Somanga. Njih čuvam za, barem stotku:) (šator)
Ostale su mi dvije Royal gorille, ali nije mi nešto strain. Imao sam ga više puta, ali i okus i jačina mi ne odgovara!

3 Likes

Sretno Gasoo, samo po gasu :smiley: by the way, automati nisu uopšte loši za uzgajat, samo treba izabrati dobrog bridera, a pyramide seeds nije loš.

5 Likes

Gasoo meni isto Royal gorilla dosta, em svaki put drugačija. A jesi probal Mother Gorilla sad se zove Royal Madre od RQS, to je gorilla glue x reina madre, To imam pa budem i to probal. Dosta ih misli da je Royal Gorilla, gorilla glue.

4 Likes

Više se ne trudim objasnit:)
Gorilla kao da je jedna :slight_smile:
New York je pao

Lepi je na slikama i pun je kristala, ali flufa da ne može veča :slight_smile:
4 velika vrha su dens, ostalo za haš, kojeg ne volim, ali ulje mi treba za kremu!

Preveliki je i ima previše vrhova, ali neče se bacit!
Nisam je ni hranio kako treba,ali mislim da je najviše radi veličine i malog boxa!
Javim kada je probam!

6 Likes

Full lijepe biljke!
Deder malo o tom drajveru. U cemu je fora, cijena 60+€ za dva stripa? Koliko stripova mozes dodavati i voziti na 1050-1400mA? Ako sam dobro shvatio ova dva na 2800mA picis.
Serijski spoj ili paralela

2 Likes

Driver je LCM 60 i gari ih na 1400A,a voltaža se dimma preko prekidača

Uh, što se prašine nakupilo…
Ovo je driver s ventilatorom koji ga hladi. Ima 1A za ventilatore, pa sam vidio, da ga stave na njega. Na njemu je tablica i u ovom položaju (prekidači), daje 900mA…
On jedan strip gari na manjoj amperaži, ali večoj voltaži. Kako sam uzeo dva stripa, savjetovali su me, da uzmem taj driver, jer nisam naručio heatsinc, kojeg imam doma, a kao bez heatsinca, mogu do 50% snage, mada se dosta zagriju! Oni sa oznakom LCM 60DA se spajaji na dali uređaj za spajanje na kompjuter i imaju odgodu paljenja. Imitira zoru i sumrak… Ima još fora, ali su bezpotrebne za grow!
Kad ču naručivat stripove, uzet ču i jači driver, da ih mogu više stavit.
Ovako su na max, na 50% snage, jer su dva stripa, svaki je 60w. Uzimao sam ih kao pomoć Zeusu, ali oni imaju jači intezitet, nego Zeus, tako da ču to promjenit.
Bolje je imat jači driver, ali onda se i griju!

Gledam ovakve stripove. Profili su slični, neki i isti kao iz Led-techa, a ima i jeftinijih tu u EU.
Na ovom kanalu frajer slaže panele i onda growa ispod!
Sve ljepo objasni, ako znaš engleski…

@UrbanGrower, evo ti link sa profilima, jer ih inače moraš kupit.

I bez heatsinca i konektora

Sa konektorima

Ove s konektorom ne režeš, dok ove bez konektora, svakih 7 dioda se mogu rezat!
Imaš puno vrsti stripova, broj ledica, kelvinaža, širina, duljina itd. I bolje ti je uzet ELG, HLG i sl.driver,jer ipak imaš jačih, a driver je lagano limitirat(dimat)!

New York je još uvijek masan!
Od početka do kraja je bio ispod 2700k i dosta je flufast!
Sad, več sam mislio, da če biti suh, ali nije još ni blizu. Možda bu dobra za pušit, ako bu slabija, napravim ulje ili putar…
Imam za pusit, nije mi u glavu. Imam još OGa, stavio sam ga na curjanje. Sad 6 mjeseci ne otvaram staklenku. Tako sam Blue cheese, nakon mjesec dana luftanja(1,2 puta dnevno otvaranje), stavio sam i zaboravio. Nakon 6 mjeseci sam naletio na staklenku i zaljubio se :slight_smile:

3 Likes

Dobro jutro frendu!
E,to sam i mislil.nije takav driver,nego kvadratne(ko driver od naših bordova)e oblike,i ima oznaku LCM-60-(?20-40?),a vidio sam u toj el.radnji,dučanu,I ovakve,ko tvoj bjele i raznih karakteristika.ali nači Ču,ili poslikat u dučanu, pa mi môžeš onda reči,za što se
može upotrebit…

Ráno ti danas,its allmost 4.20,time to hit the lungs​:joy::joy:

Pogledat cu movie sa yt, što si mi poslal.
Uz jox naravno… našao sam biljku,koju sam osušil ove godine iz Outdoora,ova bila prekrivena guščem…pa ju zatohlilo…nije skroz do kraja išla.3nedelje pre,se srenje desilo…al za pušit,kad nemam sad druge, dobrodošla domačica​:blush::seedling::joy::joy:
Čekam sat 5.00da počnem pravit hranu za bilje u tentu 100.
Idem pola doze alga blooma(1 .put),pure Zym, Pk-13-14, Carboloàd AN
žedne su su,jer sam jih hranio utorkom,i onda niš…
Bude super ispalo.hrana bude ready u 6.00,“dan” jima počne,svima​:seedling::v::green_heart::blush:
Jesam dobro napravio klone?
Nadam se,da če se ukoreninit dobro!To mi
je bitno.
:v:By UrbanGrower

1 Like

To su isto driveri LCM, ali drugačija struja. Tu ti ja baš nisam najbolji. Ja pitam za savjet, kada biram drivere. Tako sam najsigurniji!

Izgleda, da ništa od automata!
Svih 5 sjemenki u paketu je bilo čorak ili su stare ko biblija!
Prve dvije nisu pukle, pa sam bacio. Sad i ove tri:)

Budem vidio u dogovoru s adminima, da stavim monster crop klona!
Uletio je ko budali šamar :ok_hand:
Postava/setup je isti. Bit če to još ljepše i urednije.
Stripovi su isti, samo od ove boje, ljepo izgledaju :slight_smile:
Anubis sjeme je bilo 24h u čaši vode i još 24h u maramici. Ako danas ne pukne, bacam ih… To mi stvara, nepotreban pritisak. Tko uzgaja, zna o čemu pričam :slight_smile:
Još ču probat, ako ne, mjenjat ču naslov, a postovi neka ostanu. Sjeme je staro i nije bilo u epruveti, nego direkt na kartonu. Sumnjam, da su sjemenke čorak, ali to je druga priča… Ajmo reči, da sam se, na ljep način požalio na lošu klijavost, da bi počeo dobivat čorke!
Mataro blue od Kannabia seeds je stabilna genetika i odličan breeder, a ja od 7,samo dvije proklijale???
Da ja njih maltretiram, gledam svakih sat vremena, onda znam gdje je greška, ali ja ih stavim u čašu(destilirana/iz pipe 50/50) i za 24h mi puknu. Onda idu direkt u zemlju, a ako ne puknu, idu u maramicu i sve pet…
B. Mi se zamjerio, jer očito mulja na sjemenu, ali bože moj, klonirali bu mo… :slight_smile:
Kolega mi dofura sjeme od Linde, stavio sam 3 i sve 3 ne samo, da su proklijale, nego i rastu, ravnomjerno:)
Ne mogu još sa sigurnošću tvrdit, ali sjeme kod nas je staro ili stavljaju neko svoje križanje i ili sl.
Odo roknut jedan Cheese, rano ujutro me sjemenke cimaju

Monster crop je klon uzet, nakon harvesta. Popcorn, doslovno!

3 Likes

To ti je tu u Hr.shop sa sjemenkama. A, kako ti naručiš, on ide u Slo po njih!
Nebi želio, da se krivo shvati, jer ne mora biti do njega. Stare sam kupio i još su godinu dana kod mene. Držim ih u sefu, jer je uvijek hladno i mračno…
Gratis sjeme nije proklijalo ni jedno od 4,5 sjemenki :slight_smile:
NL od 00 seeds od istog dobavljača, svih 5 je proklijalo!
Vjerojatno, radi toga, što se prodaju, pa nisu stare!
PK daješ jednom, a pure Zyme nema potrebe svako zaljevanje. Njega stavljaš, da ti čisti zemlju od soli i sada, svako drugo zaljevanje pola doze, može i cijela. Pure Zyme i ja koristim. On se i stavlja manje, 1ml/L,ali ja ga stavim i manje… Kasnije če trebat češće… Inače, ako stavljaš mykorizu,enzimi ne idu s njom. Nisam siguram, ali mislim, da enzim poništi mykos???
Neka netko, tko koristi Mykorizu doda, jer ja ju nisam koristio, još…

@UrbanGrower, nemoj štopat tek izniklu biljku. Nema smisla!
Napisao sam ti u pp…

Jer kad štopaš, korjen se ne razvija. Nebi ti to preporučio, pogotovo ne u ranoj fazi…
Budeš vidio kako živne, dok upije vodu. Treba joj cca pola sata, da se nakvasi, pa još toliko, da se digne ka svjetlu!

1 Like

Hvala na odgovoru. Vidim u cemu je moje cudenje. Strip po data shitu radi ovako: 1050mA struje - treba napona 19,32V i kad to dvoje pomnozis dobivas 20,286W tolko trosi struje. Voznja od 1400mA trazi 19,6 V i trosi 27,440W a da bi strip mogao na max raditi a max je 2800mA trazi 20,59V i trosi 57,652 W. Dakle tvoja dva stripa svaki povuce 19,6V i svaki trosi 27,440W.
Taj drajver zapravo podrzava samo 1 ili 2 stripa u cijeloj velicini od 50cm, na 1400mA, moda bi podrzao i treceg ali bi voznja bila na 1050mA i falilo bi 0,96V. Opcija za treci strip je kratiti sva tri stripa za sedam ledica i onda bi strujno zadovoljavalo. Uzgred ako je max 2800mA polovica tog broja je preporucena voznja i po potrosnji a vaznije od toga je zagrijavanje a time i dugotrajnost. I biljkre govore tome u prilog!

2 Likes

Ispravak, vidim ti imas zapravo 4 stripa na dva hladnjaka, zice doduse nisam vidio kako su spajane ali jedino sto proizlazi iz data shita stangica i sto pise na drajveru je paralelno serijsko ozicenje, volti ostaju isti a amperazu stripovi dijele, dakle 2x 700mA serijski spojeni daju 1400mA i dva puta 19,6V = 39,2V u paraleli a drajver moze isporuciti 42V. Tako su kod mene cobovi spajani, bolja pokrivenost bi se dobila sa 4 hladnjaka ali biljke su ocito zadovoljne, na manjoj amperazi ledice su efikasnije, veci broj fotona po Watu.

1 Like

Točno!
Imam dva stripa na jednom driveru. Jedne sam prepolovio, druge na Heatsinc, pa uz 2 Zeusa! Točno izračunat, iskreno nisam se s time igrao!

Kada sam prepolovio stripove, njih sam spojio serijski, a na driver ide paralelno. Tako, kada isključim jedan strip, drugi dalje radi na istoj struji, dok se ponovno ne upali!
Tako su mi i dva Zeusa, spojena paralelno, a na 240w driveru. U slučaju, da se jedan ugasi, drugi bi trebao raditi na struji kojoj je radio za jedan board. Isto, kada mu šaljem svu struju iz 150w drivera, a on prima 140w,ugasi se, dok se ne ohladi!
Tako bi trebali i stripovi!
Sve si dobro izračunao. Ja sam pitao u LED-techu, šta mi je najbolje, dobio sam LCM 60 driver ili ELG driver, ali od 1400ma,pa mi tada nije bilo jasno, zašto samo 1400ma,kad u njihovoj tablici stoji, da idu do 2800ma,onda sam vidio voltažu… Uglavnom, ako se griju kako griju na 50% i intezitet im je jači od Zeusa, kako tek onda rade na jačem driveru??
Ja si skinem sa njihove stranice sve podatke i uglavnom me oni vode!
Imaju dobre COBove!
Gledam ove šta im se dimma kelvinaža

Imam dobar profil, ali pitanje koliko bi me to izašlo?
Onda sam vidio, da se stripovi mogu rezat i doslovno poljepit kako ti paše.
Ovi stripovi sa konektorom su spajani paralelno-serijski-paralelno, pa se ne režu. Mogu na pola, ali ne svakih 7 dioda. Na kraju sam se odlučio za ovako kako je, a polako gledam dalje. Ovako kako ih je Smoke stavio, tako bi oni i trebali iči, da pokriju box!
E sad, ima tu više vrsti stripova, jačina, kelvinaža, duljina, širina koja je jako bitna, jer na slici sve izgleda veče:) može se složit odlično svjetlo. Ja sam ih razbacao…
Jesam se raspisao…
Meni leži, lemljenje, ljepljenje, ljepa obrada i sl.ali izračunat ko ti, nisam nikada, jer nisam imao koga pitat! Ima Njemački forum, koji sve pokriva, ali ja znam engleski, a Njemački nula bodova!
Za COBove sam čuo, da nisu najbolje rješenje za Cannabis, e sad to sam čuo od osobe koja ih nema. Da se slabo šečere i pred kraj može spalit biljku. Ubiti ju osušit… To ne mogu tvrdit, jer nisam probao, ali ja bi ih pred kraj smanjio ili udaljio…
Ako te što zanima, samo pitaj. Imao sam slike, kako sam sve radio, ali osim lemljenja, sve se slaže!
3 Likes

Kolege, autosi su stari. Dao sam im 24h više, nego ikada do sada, ali ništa…

Klon je, jedno 10.generacija i več zadnje 3,4 mutira po listovima!
Šta da velim? Volim svoj sir :slight_smile:
Ima samo jedan krak, ali to če se promjenit, danas kad ga presadim!
Klonove uzimam, tako da stavim u pot zemlje do pola, pa prva dva dana stavim nešto preko. Mada, s klonovima nemam problema, kao sa sjemenom :slight_smile:
Njima daj mira i vlage, primit če se 98%. Više sam ih bacio, jer uvijek uzmem koji više za svaki slučaj, ali uvijek se prime!
Kao hormon, može se koristit med ili Aloa vera. I to svježe narezana Aloa vera i sve metode su do sada uspjevale… Monster crop sam počeo zadnje vrijeme uzimat, jer im dulje treba, a onda ih ne štopam!
Ovaj se star preko 2 mjeseca i večina biljaka, prođe tu torturu, neke više, neke manje…
Monster crop je klon uzet dok biljka cvijeta ili kao ja na harvestu. Tzv.popcornovi su taman. Iz vrhića, baci više tanjih grana, koje se naravno udebljaju, ali ostanu tanje, nego li kod običnog klona. Sve ovisi i o duljini vegetacije…
Da sad ne duljim, javim kad presadim i obiđem cure!
Dobila je jučer, prvi put gnojivo. Piranha, Tarantula Vodoojuice i Tnt…

2 Likes

Znam matematiku za CC drajvere (konstantna amperaza, struja) hlg i elg MW, A tip drajvera je za ledice bolji, jer kao sto vidis iz data shita promjena ampera mjenja i volte. Tako kod dimanja, manipulacije , napon V prati struju mA i uvjek rade u naj uvjetima. B tip drajvera dozvoljava dimanje 100% ali Volti su nepromjenjeni, sto dovodi do naprezanja ( imam oba tipa i ne vidim nikakvu razliku, sve radi ok i nema dodatnog zagrijavanja ali teorija veli A tip za dugovjecnost i optimalan rad) Kad biras drajver uzmi onaj koji daje polovicu ampera ( strip ili cob max 2800 mA vozimo na optimali 1400mA i mozemo ga dimati do 700mA, sto ce reci vegas na 700 a cvates na 1400.
Cob je danas jeftin, ( 3 coba 1212= 1 zeus a kostaju oko 8€kom + 5€ za hladnjak i vent) ono na sto treba paziti je cri oznaka, 80cri se u praksi pokazao odlicnim dok 90cri jede trihome, mali su i rijetki te im broj cak i opada s vremenom. Istu nepriliku imao je frend sa osram zaruljama tako da nije do coba nego do spektra. Ima lijeka naravno ali lijek kosta, rojal blu i hiperice + drajveri i hladnjaci. Ali tip proizvede cca 250g. u skatulji za comp (malo veca kanta). @Mr.smokeallot evo podsjetnik pa ako najdes vremena kopiraj nam link.
Stripovi ce vam bolje raditi ako ih lemite nego samo pikate zicu u konektore, takodjer izbjegavajte vago ili njihovu imitaciju konektora, DC struja ima velike gubitke na konektorima, malo bolje prodete sa luster klemama i licnatom zicom ali osnova elektronike preferira lemljenje gdje god je to moguce. Lem mora biti sto tanji jer visak stvara otpor a time i zagrijavanje. Kruta zica i lem naj ozicenje daje!
Over!

3 Likes

Meni su Zeusi, glavno svjetlo, a imam i A driver i AB i dobro kažeš, jer na A driveru ima volte, ali i intezitet!
Evo, da prijavim New York City, stara mi je već 3 puta rekla, da se osjeti. To je dobar znak!
Zapalio sam ujutro i mirna Bosna!
Opalilo me, dva djira sam opalio, furala me dobra volja i nisam se znojio. Isto, dobar znak! Sad sam skidao vrhove sa stabiljke, sav sam zljepljen, dobar znak!

Je mekanih vrhova, ali dobra trava. Ako bi morao od 1-10,šta sam do sada probao, čista 6.ica.
Odmah sam i Cheese presadio

Inače Blue cheese ima, tanke, duge, troliste. Ovdje su po jedan krak :slight_smile:

Dobila je 0.5l vode sa Vodoojuiceom i malo TnTa, da ju trgne iz mrtvih i več se digla…

3 Likes

Cista sestica, ja dimim nekog superautomata cbd , cista nistica, lijepo mirisi.

2 Likes

I ovaj fino miriši!
Ma, nekad se to pušilo pod super Skunk i bio nam je super!
Guzica puši dobru djiku, pa se umislila :slight_smile:
Meni je CBD ko sex bez penetracije!

Op, ostavio sam sjeme u maramici i jutros

KLICA!!!
Drži se Anubis, grize…
72h sve skupa i sad bum vidio, dali bu izašla, mada kad pusti klicu, do sada mi je uvijek izašla!
Cheese bu dobil pedalu, jer nemam kamo s njime…

1 Like