Automati , LED, Organski uzgoj

:ok_hand: :upside_down_face:

:topiranje:

1 Like

Pozdrav ZELENAŠI :raised_hands:, Forumaši​:v:,
prošlo 7 - 8 dana
DAN 39 UKUPNO

Temp 26-27C :sun_with_face::sun_with_face:
Paneli- rade 2 Zeusa svaki na 90 W na 80 cm od biljaka, dns ih prebacujem u boks pod 4 zeusa pa ću napisat sve kad narihtam i izmjerim watažu svakom.

U cvatu su 4 biljke pistile pokazale redom ovako:

4.8 Fat Blueberry 10 dana od pistila
5.8 Monkey Glue 9 dana od pistila
6.8 Norther Light #1, druga sestra neće i neće da procvijeta, budem videl kaj dalje s njom, ima ko kavi prijedlog kaj radit.
Da dam malo gnojiva za cvat ima to smisla kao ono da ju malo potakne da krene ili sam zabrio​:dizzy_face::grin::thinking::yum:
7.8 Brain damage 7 dana od pistila

Lagano ulazimo u flower mod, spremne nahranjene, pune su dušika, jer u prefloweru još rasteju i treba davat N još neko vrijeme da se razumijemo, nemojte prestat davat N kada vidite pistile i mislite da je faza rasta završila.
Na slici izgledaju blago zelene, al to je do svijetla.

11.8 sve dobile mix 1g Bactrexa + 2 ml Orgatrexa na 1 L vode. Bactrex se slobodno daje svakih 14 dana da se obnovi radna snagu (gljivice i bakterije prosto rečeno) u zemlji koja radi sve za nas - puffaju pH, prenašaju hranjive tvari do korjena.

STANJE prije tjedan dana

Stanje danas

Pozdrav STAY HIGH ekipo. :vutra:

5 Likes

Hoće vani, preko granice :crazy_face: dobre cure, keep it up :thinking:

1 Like

Malo ju pikni u stabljiku možda ju probudiš.
Jako su ljepe :heart_eyes:

2 Likes

4 kom idu u drugi boks, a ovu FAT BLUEBERRY budem rastegnul u ovom boksu do maksimuma. :muscle::seedling:

3 Likes

Prekrasne su ljepotice :grin: panel na 80cm na 90w zasto ne spustis na 50cm I 50w :smiley: I’ma nekaj teorija ili samo iskustvo :thinking::grinning:

2 Likes

Yo, brooo, zato jer 2 Zeusa na razdaljini od 50 cm, nebudu prekrila m2 a, ovak je OK na rubovima boksa kad mjerim lukse.Malo sam i ljen mogu one i f drugi boks pod 4 komada Zeusa . Al kaj da velim kefa, ljenost, sim tam bum sutra i takve cake :yum:Sa 4 kom Zeusa na m2, možeš na 35 cm, nadimaš na manje W možeš spusti full, a nebude burna i overkilla sa svijetlom, a sve je pokriveno, svaki kut .Ima tu jos toga, recimo 2 Zeusa na 1m2 budu kračeg trajanja, jer frljiš ih na jače , nego ova 4 koja dimaš na manje i možeš spustit full.

:ok_hand: @Flo dodaj, ti si tu maher.
Ja još to sve pomalo kopćam, struja za mene KAJ PA TO. Testiram, merim, dižem, spuštam.
Jaki su zeusi i treba znat s njima strava na 30 cm 2 zeusa na 240 W daju 925 umol/s @Flo ti si mjjeril
Ja sam imal takav over kill sa svijetlom kad sad dodal 2 zeusa na postojeća 2.,poremetil sam metabolizam biljke, tražila je više CO2, hrane itd, Velim sve je povezano.Ućimo.Bude sve došlo na svoje.

Evo nekaj iz moje biblije o growingu ,u koju sve zapisujem , a mentor @Flo me puni znanjem TENKS BRO

Postavljajte ih ovako na 1m 2

Ovako NE

4 Zeusa na 1m2
534543223

3 Likes

Spomenul sam danas da budem raspodijelu napravil .AJMO Seoba NAroda :sunglasses: :seedling:

Ovak bilo ujutro

Prebacil Brain Damage , Norther light obe biljoze i Monkey glue pod 4 Zeusa .
Napravil jaki :muscle: :muscle: LST, pa izgledaju kao da je tuča i uragan projuril po boksu , al sutra su one gore :seedling: :vutra: :muscle: :vutra:

SAMO JAKO

FAT Blueberry solira pod 2 Zeusa ,ali gasim jedan za sad .
RAširil ju ,ali samo rukama potisnul i raširil grane , ponestalo mi žice ,imam špagu ,al da ,da ljenost đoks ,hihih .Sutra ĆU

4 Likes

Uživamo, stanje par sati nakon LST-a​:green_heart::seedling::green_heart:

:seedling::green_heart::sun_with_face::sun_with_face::sun_with_face::sun_with_face:

3 Likes

Hvala na objasnjenju I’ma smisla :smile:nek je masno :heart: btutalac ide to koooludooo :dash::dash:

3 Likes

Brain damage :brain:, Monkey glue :monkey_face:, Northern light :vutra: .
ulazimo u cvatnju.
4.8 Fat Blueberry 15 dana od pojave prvih pistila
5.8 Monkey Glue 14 dana od pistila
6.8 Norther Light #1 biljka 13 dana od pistila

Drugi Northern light tek bacil tu i tamo koji pistilu, od poćetka nešt zeza.

Fat blueberry :grapes:solo u boksu, napravil sam LST na svima i jako ih raširil.
Odma je nastal gužvanac.

6 Likes

To kada se vratiš buraz, nećeš ih moći prepoznati. :slight_smile:

2 Likes

Jedva ćekam ih vidit, neka budu dobre, , bolje im je. Dolazim vam uskoro lipotice :seedling::green_heart:Hihi

1 Like

Dobar dan Forumaši :v:t2:
Dan 60 ukupno za biljozice :vutra: :peace:
Paneli u boksu sa 4 biljoze , svaki :sunny: :sun_with_face:Zeus dimman na 50 W x 4 = 200 W , dignuti na 60 cm od vrhova .
Temp 23-25 C
Boks sa Fat BlueBerry -2 :sun_with_face: :sunny:Zeusa svaki na 50 W x 2 = 100 W na 60 cm udaljenosti

Biljke su pokazale pistile 4.8, pa nadalje svakih par dana svaka biljka .Osim NL kojoj je trebalo brijem 2 tjedna , piše gore u postu ,prevrtite .
Danas im je nekih od 27-30 dana od pistila .

Da se javim s novim updejtom ,vratil sam se s mora ,ali situacija nije nimalo lijepa :sleepy: , imal sam osobu koja je vodila brigu ,al i ona je imala neke probleme ,pa biljke nisu posječivane redovno .

Presušile su par puta između zalijevanja to je dovelo do Lock-a ,i otišle u tešku glad .
Neke je lock jako usporil ,neke su nastavile dalje ali sporije . :grapes:Fat Blueberry najjače cvijeta usprkos teškoj gladi - sva je požutila .Slike niže :v:t2:
Složil sam koktel Biobizz Alga , Vera ,Bio bloom , Top max + guano ekstrakt i guano bloom.
Zalijane i sa melasom, Bactrex-om , stavljen mali topdress Sea weed( micro nutrienti ) od GK.

Zadnji updejt izgledale ovako

Stanje danas
Lijevo dole NL #1 s njom problemi od početka
desno dole Brain Damage
Lijevo gore NL #2
desno gore Monkey Glue

Monkey Glue se buni i traži hrane ,fali mu K- Potassium ,Kalij

Počela se bunit i Brian damage a ima i kanđe.

@Flo jel to počinje deficijencija K ,ovak je cijela još dosta i zelena .

Fat Blue Berry,
Največa i najjgladnija , ali usprkos svemu pumpa na veliko

Budu završile do kraja bez brige , ajde jedino bi mogel otpisat ovaj NL#1 .
Ajmo ovako na njemu mi nekaj sliči kao da se pojavila gljivica Septoria ,ako itko prepozna pišite pliz .
Kolko sam ja sad istražival ta bolest kreće od donjih listova prema gore , ova ima više takvih listova gore na vrhu biljke na fan listovima .
Neznam dali se zarazi samo biljka ili se može prenest na druge biljke , još tražim po netu.
Nadam se da je samo nedostatak nekog od micro nutrienata. Biljka ide u karantenu pošto je to sad popularno , a Fat Blueberry dobiva nove frendove . :family_woman_woman_girl_girl:

Pozdrav forumaši , Uživajte u zadnjim danima ljeta i to nam ide kraju .ŠMRC :cry: :sob:

Stigla gnojiva HVALA @Sponzor

Moje cure :vutra: misle da se ja zezam :rofl: :joy: :facepunch:t2:

:gorilla: :gorilla:

2 Likes

Bok. Nije septoria sigurno. Nedoatatak kalija, magnezija. Sad sam to na slikama i trijezne glave proučaval.

Zadnja slika je kad fali magnezija na najjače

1 Like

Tenks Mr smoke, logički gledano kaj se dešavalo , nutrijenti su u pitanju.

1 Like

Biljke su gladne, fullu dozu im rokaj od @Sponzor i trebale bi se izvući.
Dobro to izgleda, kako je moglo završiti, drugi put kada kreneš na odmor, ne idi bez:

:hugs: :stuck_out_tongue_winking_eye: :rofl:

3 Likes

ide to ide :smiley: ko zna zna.
Pratim nek je sretno i masno

1 Like

Tenks :seedling::green_heart:

2 Likes