Blueberry, Seedsman

Biljka je gladna, ne izostavljaj nista, nastavi default dozu grow/topmax/bloom schedule, i jos ako mozes zbavi canna mono magnesium, bit ce da joj je toga manjak, i ne CAL/MAG, vec samo magnezijum, canna mono mg, ili epsom sol… Sto se tice zalijevanja, svako 3 dana zalijes sa ca 1.2l vode i trebalo bi biti okay, i ne koristi tu traku papirnjatu, to se ubilo za gljive, jos na rani kod stema, zbavi si traku za kalamljenje ili vosak, ili onu traku za izoliranje zica…

1 Like

Skidam traku, mislim da je do sad dosla sebi. 1.2l na 15l pot? Malo li je, sad ulazim u petu sedmicu?

Kanabis nije močvarna biljka, probaj prvo tako, digni saksiju kada zaliješ, da dobiješ osijećaj koliko je teška saksija, i onda digni ponovo nakon 2-3 dana, na kraju što lakša bude, znat ćeš koliko je stvarno žedna, tako da možeš varirati omjer vode… piz out

p.s
u suštini biljka sama lječi rane sa smolom, vjerovatno si to vidio kod drveća…

Unbenannt

Tako i radim, podignem je uvijek prije zalijevanja, stavim prst u zemlju da vidim da li je mokra uopste. Vidjecu veceras kad se probudi kakva je situacija. Da li pustas biljke da sve popiju da saksija bude baš ful prazna kao da nema ništa?

Kod organskog uzgoja ne smijes ostavit da se saksija osusi kao barut, jer ti tako izumire mikroflora, slobodno mozes imati 5-10% vlage, znaci, cilj je pronaci sada zlatnu sredinu :wink:

BioBizz je organski i nekad zaboravim na to, nije obicno mineralno gnojivo. Sad zapocinjem jedan cbd projekat, tj skoro je pri kraju pa cemo vidjeti kako ce se tamo ponasati, moracu malo eksperimentirati.
Elem, ostavio sam je i treci dan pa cu je sutra zalijevati, skoro sam siguran da je problem Magnesium, ne mogu brzo zbavit samo njega tako da ide CalMag, ali oni i idu u paketu da bi mogli zajedno aktivirat jedan drugog? Žute mi samo stariji veći listovi, saksija nije jos prazna ali ne mogu skontati da li je 15l ili 11, iskreno smetnuo sam skroz, iako sam 90% siguran da je 15, a ne piše jer je smart pot. Zemlja je hladna, ne previse mokra gore, vise hladna od vode (iako je zalijevam sa 20-21 stepen) ali cini mi se da ima jos iz nje izvuci cega do sutra, tako da cu pustiti, onda sam mislio uraditi flush ili da idem odma sa hranom? Ne svidja mi se samo sto su lsitovi i dalje presavijeni ka dole na krajevima pa zato je i pustam jos jedan dan bez vode…