Boja pistila

Pozdrav ekipi :wave: Biljka je u fazi cvetanja 3 nedelje. Da li je u redu što su neke pistile narandžaste jer mnogo cvetića tek niče, ili takva boja ukazuje na neki problem?

1 Like

eo ti orijentir, moje pistile pokrenile pljesanj, trihomi nezreli još…čekam max kolko mogu ali ne dugo, 5 tjedan je beba završila brijem s cvijetanjem, no nije u stanju cvijetati dva puna mjeseca, radi preskakanja full moona u zadnjoj fazi, nije tako debela već sad, i ostat će tako…ti se daleko još, samo mirno, vidiš kod mene kako trule pistile, sugar blac rose nekaki gadan feno me okino…
sretno

1 Like

Prvi mi je uzgoj, od 4 biljke su 3 bile muške, nju sad napada pauk, donji istovi se suše i otpadaju, cvetići tek niču na ogoljenim granama, a ja ne znam šta da uradim. Ne znam da li je to zbog pauka. Možda joj je previše suv vazduh jer nemam growbox nego improvizujem u sobi sa folijama, lampa od 600w , ventilator i ovlaživač. Koristim Biobizz Fish mix, TopMax i Bio bloom. Dodajem i stimulator Nirvana. Možda je lampa prejaka za nju ili je možda što mešam gnojiva različitih proizvođača.

Nastavlja da se suši, može li neko da pomogne, da li je pauk jer je hranim u propisanim dozama, minimalnim, organska su đubriva, ne verujem da je to izgorelo.

1 Like

probaj apač kupit otrov u polj apoteci i primjeni, nemaš šta izgubit, ako uspije, mora se beba kroz 2 dana počet dizat prema gore, listovi…

1 Like

Daj okreni listove i pogledaj s donje strane, ako imaš nametnike vidit češ ih. Vide se okom, ali su sitni.

1 Like

Napadao je crveni pauk, prskala sam SMC, potrošila i onda pre 5 dana, namazala napadnute listove nekim Tea tree balsamom, nešto kao vosak, uljano ali za lice a ne za biljke, bez parabena. Sad se ti namazani listovi suše.
Gornji deo je solidan
Ali nešto crno sitno ima na listovima, pretpostavljam da su nametnici

Napadnuti list prvo izgleda ovako
A nekoliko sati kasnije ovako

2 Likes

Glaavno da si se riješila spider mites-a.
Ovo je vjerovatno odumrlo zbog ovog što si mazala. Super je biljka, imaš super noktiće :nail_care::ok_hand::+1:. Sretno dalje s damom.

2 Likes

Može li neko da pomogne

Sad i ovo ispadne iz cveta i poseje prah po listu, nemam ideju šta bi moglo biti, osim da je postala hermafrodit.

1 Like

Hvala na pomoći i na komplimentu :relaxed: ovo je prvi put pa nije lako, nisam do sada ni videla uživo kako treba da izgleda. Pripremiću se bolje za sledeći put, samo da ova cura preživi, čuvam je kao bebu skoro 3 meseca. I noktiće sam uklopila :peach:

4 Likes

jedno jaje čuda daje…nesekiraj se, selfi naprave ženke koje su toliko pametne genetski da koda znaju da ako nebaci jaja da nema nasljedstva, selfi oplodnja kod fem i reg ženki je poželjna ako nemaš stabilnu banku sjemena, dostavu…autosi prenose to pederisanje na jače malo pa nevalja niakko…

eo mojih

1 Like

Tvoje izgurale, lepo izgleda. Za sledeći put nabavljam brendirano fem seme, a ne znam šta sad s njom da radim, ne treba mi seme a ima još tih semenki na njoj, nema trihoma, žao mi da je bacim ali moram

baciš?
ne valjda biljku…
jaja možeš kidat no ako jako baca onda će ih biti još…možda stres a možda i hermi genetika
sjeme se mora kupovati svakih 2-3 god ako nisi pedantna u osjemenjivanju s muškim biljkama…
incest znaš da dugoročno rezultira bolestima…

1 Like

Ovi momci su bili sa njom i bacila sam ih, onda je ona postala hermafrodit

onda nisi dobila nikako sjeme rangirano…
počupaj jaja kolko možeš i teraj do kraja, imačeš za dimit garant, samo malo sjemenki i manje cvijeta…na greškama se uči, novi grow će biti bolje…sjemena imaš svuda za kupiti danas

1 Like

Ovo seme sam dobila pre 3 godine od prijatelja, ne znam ni koja je sorta, možda je predugo stajalo, a stres je sigurno zbog mog neiskustva, neadekvatnih uslova, učim ovde, nemam kog da pitam, ne umem da majstorišem i napravim growbox nego improvizujem. Pročitala sam da se hermafroditi uklanjaju, ona sebe oplođuje unajveće. Šta drugo mogu nego da je bacim?

1 Like

Da, ovo nije uspelo ali sam dosta naučila pa se mogu bolje organizovati drugi put. A biljku nogu ostaviti još malo da vidim šta se dešava, ali teško da će nešto biti od nje. Hvala na podršci.

izaberi metodu prihvatljivu i pokušaj joj pomoć svaki dan da ubijaš spajdere, bolje će roditi, može se to, još ti žensko, imaš nekaki as u rukavu…vidim pistila ima, biće i trihoma uskoro…

1 Like

Meni se čini da je puna semenki, baci po 3-4 tokom dana, teško je uočiti jer niču i cvetići, trihoma nema a ja gubim strpljenje posle svega. Prebacila sam je kod prozora i ukinula lampu, ne znam šta više hoće, a tu ima par sati direktnog sunca, uključujem prečišćivač vazduha sa ozonizatorom, interesuje me da vidim da li to deluje na pauka.

dimiće se ona sve će se pušit, biće ti najfinija ikad, samo pozitiva…može bit kros sjeme industrije i pušilice, i bit slaba, al stavičeš više i imat za 4o đoksa…samo mirno, mora bacit kristale nekake