CBD - Dozvoljena granica za prodaju

Pozdrav svima,

Dobio sam analizu za CBD cvijet kojeg sam uzgojio i količina THC-a je 0,24%.
Pročitao sam negdje da svejedno mogu prodavati cvijet jer se do 0,25% zaokružuje na 0,2%. Je li to istina i mogu li prodavati cvijet kao cvijet ili sam ipak prešao granicu?

1 Like

do 0.29% se računa kao 0.2.

3 Likes

Jel sigurno to da se do 0.29 racuna kao 0.2? Ja sam dobio 0.25. kojoj se instituciji obratiti da ih to pitam

Sto posto, tolerisano je do 0.29, provjereno u policiji.

2 Likes

@IndicaLover jesi siguran? Ja sam čuo da su ljudi završavali na sudu zbog 0,24%. EU je donijela novu direktivu da je granica 0,3%, ali mislim da RH nije to još ratificirala.

Sorry ako previše pitam za dokaze, ali ne želim se baviti nečime što bi se kasnije ispostavilo nelegalno.

2 Likes

Meni su licno u policiji rekli da se tolerise do 0.29%, znam ljude koji prodaju 0.26. Takodje su mi rekli u policiji da se outdoor tolerise i kad predje ali indoor se ne tolerise. Sto se tice odluke EU, 2023. ce stupiti na snagu i te ce godine biti isto dirketiva sta se moze sa CBDom, da li je novel food, nije, da li je za farmaciju, kako se moze prodavati itd. To su informacije od talijanskih ozbiljnih kompanija, sad ako lazu mene lazem i ja tebe.

2 Likes

Ne lažu te talijani, jer švabe će 100% 2023 legalizirati, a Njemačka je zemlja na koju svi čekamo u eu da legalizira, by the way, jučer je konačno potpisan koalicijski ugovor od nove njemačke vlade.

3 Likes

@IndicaLover nadam se da si u pravu.
Btw, šta ako izvozim industrijsku konoplju, trebam li nekakve posebne dozvole? S obzirom da je na testu 0,24%, smijem li uopće izvesti to?

Ja koliko kontam ti mozes uvoziti i pravu vutru ali ako uzmu da testiraju hedove, neces se dobro provesti :laughing:

Sto se tice izvoza, stvarno ne znam, najbolje da provjeris sa nekim ne mogu nista reci. Ako izvozis u Italiju ili Austriju i ostale zemlje gdje je dozvoljeno 0.3 i više, trebalo bi biti okej ali sad pošto mora proći kroz Sloveniju ili neku drugu državu gdje je 0.2, tehnički se krši zakon ali ono… Valja postoji neka tolerancija + ako imaš neke potvrde da je to industrijska, da si opg ili šta već, da je biomasa ili nešto… Stvarno ne znam, ali ovako ja razmisljam.

1 Like

zakon je zakon, u svakoj državi, i treba ga se držati…u pripremi sam isto cbd-jke i cbg-jke za maj…najviše me od svega to mučilo, kad dodje šta će da bude ako…
pa sam tako probao malo njuškati ko to testira u RH, koji institut, i našao sam, nije uopće teško doći do kontakta i adrese…osobno živim u podravini i dosada smo bili najjača proizvođačka regija konoplje, no kako su svi traktoristi odustali ove god i okrenuli se kamilici, okolina mi konačno nije kontaminirana…čovijek, dipl. ing. i još neznam šta normalno, koji osobno radi testiranja u institutu, je podravec slučajno, ima na rodnoj grudi blizu mene malo gospodarstvo, lik se bavi svime pomalo…pa sam i njega kontaktirao, posjetio, probao njegov kreker konoplje od njegovog nasada, ulje, popričali malo…za njega je zakon također jasan, kad oni dobi uzorke, on ih i napravi, te dostavi podatke naručitelju…

u slučaju da mi kao proizvođaći želimo izvesti cvijet npr. na veliko van naših granica, naš nam zakon malo odmaže da, i još neki susjedni…
osobno planiram prilikom harvesta napraviti više testiranja, u neovisnom laboratoriju prvenstveno, a onda provjerene jedinke koje imaju zadovoljavajuće rezulltate takodjer testirati i u HR institutu…mislim da taj papir od našeg instituta ipak nešto vrijedi kad se od nas odlazi preko granice, a i ako imaš od dva laboratorija nalaz koji je regularan, već si ipak pokazao interes da bude sve kako treba i po ps-u…
no mi svi znamo da nam možda pola biljaka, najbolje, probijaju i daju vrijednosti kakve su zapravo poželjne u svim segmentima korištenja tog cvijeta u budućnosti…
treba se kod selekcije biljaka za analizu potruditi da se barem malo pripreme ako treba, jer ako je sredina nasada probila, rubne biljke su možda u redu…i te rubne, slabije, će svojim osakaćenim vrijednostima stvoriti uvjete za dokumentaciju, papirologiju, za izvoz…moja pretpostavka neka…
svako legalno aktiviranje oko ovog nebi trebalo biti pod nikakim stresom, informacije izmedju proizvodjaca i instituta bi trebale slobodno plivati…meni se lik činio vrlo ok…također je pčelar s nešto malo košnica, imaš s njim o čemu pričati, u dosta se stvari razumije, ipak na institutu radi…možda se samnom i našao jer smo blizu pa je popoustio, no svakako preporučam kontaktirati institut bar telefonski i propitati šta i kako, hipotetski i sl…

svaki odgajivač HEMP-a također mora znati i šta sadi, jer kad se navede šta i koju sortu sadite, npr. neke ženke fem ili reg, koje se vode da određeni datum sazrijevaju u outu, se gledaju i u kontroli ako vam dolazi…prilikom vanredne kontrole koja je moguća od strane MUP-a, vrlo je bitno da su vaše biljke natopljene, napojene netom prije toga…nekoliko sati prije npr…jer biljka kad dobije hranu, vodu, povuče to i poveća postotak vlage u cvijetu, biljci, pa tako postotak tvari opada s povećanjem mase, vode, vlage…rasušene biljke koje se testiraju usljed sušnog stresa mogu žive probijati granice, a nakon nekoliko tjedana i berbe, sušenja mogu biti u granicama…to se treba znati i prilikom nekake nezgode na nasadu i primjeniti…uvjek postoji način ako su težnje prave…testiranja jesu investicija ako radite 10, ali dok nevidimo rezultate i ne probamo i na vlažno i na suho i u kasnu i u ranu jesen, neznamo…canabinoidi se proizvode na biljci i propadaju, nestaju također, nakon sazrijevanja…kasnije nakon nekoliko sezona bi svako trebao imati više iskustva, bolje i stabilnije genetike…

2 Likes