CBD uzgoj - popis sorti

Ekipa, sve najbolje, prvo da kažem i svako dobro!
Ajde, da je i to krenulo, svaka čast :+1:
:+1::+1::+1::+1::muscle::muscle:

5 Likes

Taj obrazac za prijavu se pošalje ministarstvu i to je to, upisan si u upisnik, ništa ti oni neće odgovoriti… Al taj što ste poslali vrijedi još do nove godine, prijavit se mora svake godine ponovo tak da poslje nove šalji ponovo :slight_smile:

4 Likes

Sad razmisljam nesto, govorio si da je dosta sorti otislo daleko preko 0.2. Sta mislis da uzrok nije bas taj sto si ih drzao na 12/12 u pocetku? Poslije toga presadjivanje ovo ono, jos ako si ih topirao… Da nije puno stresa bilo u pocetku?

3 Likes

UV zracenje dize isto THC kod biljaka, u Svicarskoj i Austriji se koriste folije koje filtriraju/stite od uv-a, pa takve folije u plastenicima koriste za uzgoj…

6 Likes

Znate kaj ? Ja mislim da je ta zajebancija sa 0.2 thc vrlo vrlo teško kontrolirati jedna ekipa kaj znam sve po psu su radili skidali na vrijeme sorta i sve sve ali ove godine im je pobjeglo.

Ali ono kaj mene najviše muci a to je da ti na to nemozes utjecati i onda umjesto da te puste da prodaš to u zemlju di je to u standardu tipa Švicarske oni te još zajebavaju

4 Likes

14 posts were merged into an existing topic: Vanjski uzgoj konoplje - najbolje metode

Želim Vam sretne, zdrave growowe, Bravo EKIPA, samo naprijed :bud: :peace:

4 Likes

Lijepi pozdrav svima.

Molila bih, da li netko mi može pojasniti iz kojeg razloga se npr Pineaple Express bez problema prodaje putem web shopova (u HR) a ista sorte se, sukladno Pravilniku o uzgoju (. :: Propisi.hr :: .) ne može uzgajati u HR - sorta nije navedena na popisu? Koliko vidim, nije navedena ni na cjelokupnoj EU sortnoj listi: https://ec.europa.eu/food/plant/plant_propagation_material/plant_variety_catalogues_databases/search/public/index.cfm?event=SearchVariety&ctl_type=A&species_id=240&variety_name=&listed_in=0&show_current=on&show_deleted=
Naime, krenuli bi prci put u vanjski uzgoj konoplje, cca 800 biljaka, zemlju imamo, sad slažemo priču…
Hvala unaprijed!

3 Likes

Sjemenke bilo kojeg straina sa velikim postotkom thca se normalno kupuje preko grow shopova!
Ne samo Pineapple expres, sve!

2 Likes

Da, ali se ne mogu saditi tj uzgajati u RH? Dakle, ako sam dobro shvatila, ne postoji popis sorti koje se smiju distribuirati u RH kao što npr postoji popis sorti koje se smiju uzgajati?
Postoji li neki pravilnik o distribuciji konoplje na razini RH? Ili vrijede ista pravila kao za EU?
Nova sam u tome pa se informiram na sve moguće načine .

1 Like

Ovdje sve imate i možete kontaktirat kolege, koji se već bave s CBD uzgojem!
Inače, biljka ne smije imat preko 0.2%thca i one se smiju uzgajat, neke za CBD, a industrijska konoplja za neke druge stvari!

4 Likes

Svaki shop moze legalno kupit bilo koi stain koji ima thc do 0.2%, a uzgajat se moze samo vrste s EU liste… kad malo dublje udes u sve skuzit ces stvar svega. Ukratko, svi ti kushevi,haze-ovi,skunk-ovi i ostali stainovu su zabravo samo “rebrendirani” stainovi s EU liste. Jer ti legalno proizvedes “Carmagnolu” i vodis je pod “Ana kush” ili kako god vec zelis… samo sto kompanije kao u Svicarskoj, koje su vec godinama u poslu s konopljom i imaju limit do 1% thc, lanaratorijski prave npr OG Kush 0.6% thc,12% CBD, a isti taj kush za EU trziste iznosi 0.2%THC,5-6%CBD!

5 Likes

Ma to mi reci.

Zahvaljujem, to sam sve već proučila, odradili prijavu za uzgajivača konoplje itd itd… Hvala :slight_smile:

@BlackCherry OK, tako sam i sumnjala. Interesantno… :slight_smile:

2 Likes

I da, po zakonu trenutno se nesme uzgajat feminizirane sorte, vec samo regular. Imas i jednog automatika na listi to je Finola.Meni osobno su najdrazi automatik stainovi, jer mozes odradit nekoliko tura u jedno ljeto, samo kolega s foruma je imao iskustvo s Finolom i thc 1% cbd 2%, sto je jako lose, em sto imas nelegalan proizvod, em sto imas mali postotak CBD-a za izvuc ulje. I onda normalan covik shvati, legalno uzgojis Finolu koja moze preskoracit limit i to x5 puta, a nemozes legalno posadit “pravi” automatik koji ce imat thc 0.2/0.25(kao sto ima kod seedsman-a pink kush cbd radio mu je 1:30) ima ih jos al taj mi je prvi pao na pamet.Neznam dali si upucena, al UN je izbacio travu s liste narkotika tako da se razgledava mogucnost dizanja limita na 0.3% kao sto vec i je kod nekih EU zemalja, a tko zna mozda i dozvole fem sjeme.

4 Likes

Da, upoznata sam sa UN-om i micanjem s liste opojnih droga. A to za 0.3%., za sad su to kuloarske priče ali možda možda…tko zna…Jako sporo se mičemo prema naprijed, usporedno s ostalim EU zemljama a šire da i ne govorim. Postoji li neko rješenje u slučaju da se desi situacija kao i kolegi, mogu li se određeni prerađeni proizvodi u tom slučaju prodavati u inozemstvo? I da, da li netko zna možda da li je nužno posjedovati GMP certifikat za prodaju u inozemstvo? Da li je nužno uopće posjedovati kakav certifikat npr za cvjetove, da su iz ekološkog uzgoja ili nešto slično, neovisno da li se prodaju na HR ili INO tržištu?

2 Likes

Za taj Pineaple Express postoje i CBD sorte koje se ne uzgajaju u hr. Ti shopovi koji to prodaju prodaju jer im je dozvoljeno prodavati CBD produkte koji po analizi imaju dozvoljene količine THC(0,2). Isto tako ja mogu uzgojit neki CBD cannabis i dam mu ime npr. Strawberry Banana i stavim rezltate s testiranja cvjetova koja mora pokazivati jasnu sliku kolko je CBDa i THCa…
Ovdje se možeš informirati o legalnom uzgoju Cannabisa Legalni uzgoj kanabisa CBD - popis sorti - #49 by Flo

2 Likes

Zahvaljujem na info!

3 Likes

Hej hej
Krenula bi sa sadnjom ove godine. Pricala sam sa poznanikom koji je prosle godine imao carma i tibor, Uspjelo mu je oko 60kg… ali mu je pola pokradeno…ove godine carmagnola i tibor vise nisu na eu sortnoj. U planu mi je sadnja cca 1000-1500 biljaka, barem sto mi zemljiste dopusta, ajmo rec da bi mozda uspjelo 500-600 zenskih​:thinking: U planu mi je sadnja i prodaja cvijeta. Ima li netko iskustva sa stavljanjem cvijeta na trziste. Uputili su me na Slovence, ali na zalost to je opg koji ima svoju proizvodnju vec. Sa kojom sortom uopce krenuti ove godine? Proucavala sam ove dvije i sad sam opet na pocetku. :roll_eyes: Any ideas?

4 Likes

Pozdrav
Evo ja ću sherat svoji ideju prodaje. Bilo bi dobro ugovorit prodaju putem shopova u Hr. E i sad dolazimo do problema analize. Dakle, ako uspiješ dogovorit prodaju sa nekim shopu na području ljepe naše, nakon odrađene sezone, obavi se berba i kjuranje cvjetova, šalješ cvjet na analizu i dobiješ loše rezultate (loše u smislu da imaš više od 0.2% THC) Sad dalje neznam jel bi ti shop htio otkupit cvijet ( a ti ga imaš 60-100 kg ako ne i više ovisi kolko ste vješti u ovom tipu vrtlarenja) Pitanje je Što sa tim cvjetom? Ja bi ga pretvorio u smolu i prodavao bi ga putem svog nekog web shopa, koji bi naparavio na crno, nebi registirao firmu nego samo otvorio web shop. Ili pak po raznim sajmovima ili oglasnicima. Tu opet dolazimo do pitnja Koliko je to opasno? " Ako te uhvate, Drži gače" :laughing: Uskoro imam dogovorene neke sastanke u vezi prodaje CBD iCBG cvjetova, pa ču tad znati više o legaloj prodaji CBD iCBG proizvoda.
Ljep pozdrav i ugodan boravak na forumu :420: :vutra: :peace:
Edit: za koju sortu sadit ove godine, pročitaj temu i nači češ linkova za sjeme CBD biljaka

5 Likes

Carmagnola je zabranjena ove godine ako se ne varam…previse varira THC…meni prosle godine imala 1,08% THC-a

6 Likes