DIY Majstorije

Bok ekipa. Imate li kakav DIY projekt vezano za ugoj kanabisa? Slobodno ovdje kačite slike sa opisom
Ja sam nedavno slozio panel od LED stripva. Evo i procedura.
Po preporuci @Flo odlučio sam napravit neki fancy LED panel. Odlučio sam se za Samsung LM301B stripove. Uz to mi je još trebalo- profili za okvir, hladnjaci, nekoliko žica, trakice za ljepit stripove, driver, wego kleme, i razni nosači za hladnjake i okvir. I naravno ništa bez lemilice.K gledajte da uzmete kvalitetan lem. Ustedit če vam tonu živaca)
U svom zivotu sam samo gledao frendove kako leme, no, sam nikad nisam (do sad) imao neku želju lemiti.
Što se tiče spajanja toga svega, ništa nije komplicirano, treba samo malo logike :slightly_smiling_face:
Osim što sam 3 puta lemio žice i 2 puta skidao lem nije bilo poteškoča (lemio sam po krivoj shemi).
Evo i slika sa izrade.

I ovak je izgledalo kad sam ja prvi put u životu lemio. @Flo imal si živaca i zalemili smo​:blush::grin:

Naravno to je bila kriva shema. Ustekam ono ne radi. Sve sam ih odlemio i zalemio na drugu stranu. Mislili smo da je do tog. Al nije ni tad radilo.
A kako sam lemio i igrao se s time do kasno u noć, reko sutra čemo nač pravi način.
I wolla evo ga spojen kako treba.

Kolko ovo bolje svijetli od HPS, umalo nisam osljepio od bljeska kad sam ga upalil po prvi put.
Ovo sam jedva čekal da napravim. A veselim se još boljim stripovima u budučnosti

Taj driver je radio ali sam mogao pojačat samo do 180W to mi je malo premalo.
Nasli smo riješenje sa drugim driverom HLG-240H-C1400A

Sad je to prava stvar.
Na panel sam dodao još 3 stripa i ponovo sve spremlemio, ovaj put sa kvalitetnim lemom i to bez ikakavih problema.

Malo sam neke stripove prekurio vjerojatno od nekvalitetnog lemljenja, pa ne svjetli po par dioda na stripu. Al i dalje radi posao i jako sam zadovoljan napretkom biljaka ispod tog panela. Ostaje mi još malo raspodjelit hladnjake, jedan u ljevo, jedan u desno i tako redom.

Ako nešto nije jasno ili imate pitanja, slobodno pitajte.
Do sljedeceg turtorijala budite zdravi i veseli. :peace:

4 Likes

Imam pitanje u vezi Zeusa. Kolega s jedne druge stranice, nekako uništio konektore, pa ih sada spaja na drugu stranu!

Ovaj je potrgao, pa me pita, kako da spoji na drugu stranu za koju sam mislio, da je za multimetar??
Razmišljam i mislim, da bi čak mogao spojit na njih, ali mi je glupo probat, jer u njih samo gurne žice. Spaja dva borda, dali ih je pokušao spojit serijski, pa zeznuo, ne znam… Znam, da se spajaju paralelno i ja nisam imao problema!

1 Like

Mogu se spojiti paralelno i u seriji:

By the way, @Gasoo jesi vidio novu seriju samsungovih stripova kod led-techa?

3 Likes

Baš neki dan i još se čudim, jer malo su slabije od 301,a stvarno su jeftini!

Onaj automat je ispod 60w stripova. 2 su, ali prepiljeni na pola i na heatsinc, sam stavljao dupli red. Rade na 50% snage, 20-30 cm od vrhova. Tako namjeravam cijeli panel, složit i to sa Lm301b diodama, jer znam na čemu sam i imam ih još. Led-tech ima i šire profile, ali mislim da dva stripa mogu, jer ih ne namjeravam preko 75% garit, ako i toliko…
Ja na Zeuse stavljam pc ventilatore. Ne fiksiram ih, a odlično ih hladi!

3 Likes

Jea, i ja sam na svoje zeuse po ventić od 140mm okačio, nisam ih zašerafio, već fixao pomoću nekih naljepnjica još kada sam na predavanja išao, ostalo, pa reko juhuu pak valjaju nečemu napokon :joy:

3 Likes

Eto pitanje, vezano za tutorial,ali me zanima,(napravit ču DiY grow box,dimenz.
60.cm šitine"120.cm dużine,I visine 140cm
Zanima me,koliko stripova(kom) LM301b/h,trebam, da bude box osvijetlen,?
I koji driver? môže li LCM 60,Ili ßta jače?
Hvála na svakoj informáciji,I sorry, što upadam u tvoj tutorial.
qc-grow5
I taj 150 grow horticulture lightning sam
našo na LED techu.Valja li za takav box?
:v:by UrbanGrower

2 Likes

To misliš uzet onaj propagator?
Biljke ti u tome, čim pređu 80cm,bit če na rubu!
Mars hydro eu ti ima šatore, jeftinije od Pirata u Hempatiji(koji još rupa po sebi ima). Gledaj da ti je visina 160cm za LED. Neka me isprave, ali 140cm,-10ak cm, jer stripovi moraju biti na heatsincu i ne možeš ih zaljepit za gornji dio boxa. Možeš, ali hlade se pasivno, pa moraju imat zraka!
Za taj prostor ti treba 4,5 stripova, kako ih je Smoke postavio!

100×100×180 ti je 711 kn, to je skoro 100€. Samo pazi ima više stranica. Ova je baš njihova i najjeftinija!

5 stripova. Driver uzmeš isti koji ja imam.

Dečki nemojte spamat teme. Ovdje se kače turtorijali što ste i kako radili. Za pitanja o rasvjeti pitajte u temi koja je za to.

2 Likes

Dosta jeftiniji od ovih koke ja imam. Valjalo bi testirat

1 Like