Električna struja i ostala pitanja

Evo za one koji žele video nadzor u boxu…

1 Like

Ako se netko odluči za DIY panel, evo izvrsnog chipa s lećom…

https://www.led-tech.de/de/CREE-MT-G-G0-auf-Starplatine

2 Likes

Tko je Dr.Bruce Bugbee?

Bruce Bugbee američki je znanstvenik. Njegov rad uključuje istraživanje svemirske poljoprivrede s NASA-om i na Sveučilištu Utah State, gdje je direktor Laboratorija za fiziologiju usjeva.

Također je i osnivač tvrtke apogee instruments

Dr. Bruce Bugbee osnovao je tvrtku Apogee Instruments, Inc. 1996. kao usporedni pothvat uz svoju karijeru profesora i istraživača na Državnom sveučilištu Utah u Loganu, Utah, gdje i danas predaje. Istraživanje i razvoj, kao i proizvodnja Apogeeovih najranijih senzora odvijali su se za njegovim kuhinjskim stolom, a zatim su se preselili u njegovu garažu. Od tada je Apogee izrastao u proizvođača senzora za okoliš svjetske klase s desecima zaposlenika, vrhunskim sjedištem i proizvodnim pogonom te preko 100.000 proizvoda na terenu

Hvala na privitku, vrlo korisni linkovi, dosta dugo sam tražio te videe ali se nisam mogao sjetiti imena znanstvenika… :v:

@ZEN-CBD-farm puno hvala na povjerenju, a sad ide prvi dio fotki zajedničkog projekta PC boxa…

Svijetlo je pripremljeno

Zatim smo fiksirati jednu stranu, drugu ostavili za glavna vrata, na prednjoj strani su ostala samo pomoćna vrata, otvori za CD čitač i ostalo otklonjeni, sa kontra stane sve netaknuto, sve dječije bolesti su otklonjene, jer vađenjem bilo koje komponente kućišta oslabljuje se konstrukcija, pa malo padaju vrata malo ovo malo ono, ali za sve to ima lijeka, u 2 sata šarafanja smo dobili stabilno kučište bez prepreka, zaboravio sam slikat start ali evo da vidite što je zasad odrađeno…

3 Likes

Vidim da si pravi majstor, skidam kapu kak si ga očistio. I svaka čast na svom pričvrščenju, ja sam dosta toga pogubil prilikom selidba.:dizzy_face::sweat_smile:
Već se vidi kak bude to pedantno složeno​:ok_hand::ok_hand::sunglasses:
Inače jw to sad zadnje 2 godine bilo zatrpano na tavanu, pa je bilo i ličinki osa, ( vjerojatno si vidio ostatke između rebara) i čim si otvorio temu o struji reko to je to, vrijeme je da ga izvučem :v::green_heart:

1 Like

Malo domišljatosti, malo polovnih dijelova od raznih uređaja i eto pričvršćenog kućišta, čas posla kad se sve osmisli dobro, a bome mi smo o tome dosta pričali šta i kako, a ja sam samo realizirao plan… :sunglasses:

Počistit je bio najmanji problem, više je bilo mozganja oko toga kako naštimati vrata da ne padaju… :wink:

Drago mi je da si imao dovoljno povjerenja i poslao mi ovo kučište, a ja te garantirano neću razočarat, sve će biti baš kako smo izplanirali… :v:

Update… Panel isproban…

A zatim i ubačen u kučište sa pojačanjem

1 Like

1 Like

Malo noćnog ugođaja

1 Like

Wow, ovo ti je pre pre dobro :hot_pepper:. Svaka čast, ovo je TOP. Mali space :rocket:. BRAVOO :clap:

Mali offtopic da pokažem svoju pilu s papričicama i lavanderom, ako lavander uspije ići će i dnevnik…

Bijeli instrument je panel, crni prostor, malo me hebe vlaga, ali da budem iskren prije to uopće nisam pratio i bilo sve 5 uvijek, sad ja bi reko da me zapravo sekira to što sam ugradio instrument…

Predobro izgleda stanje​:heart_eyes:

A zašto imaš tako veliku temperaturu?
Gledam malo sad taj ovlaživač, misliš da im sad treba vanjske vlage ako su u propagatoru?

1 Like

U prostoru je toplo, a i panel grije, neizbježno ljeti… Mjerač je postavljen u propagator koji je blago otvoren da ima zraka i da vlaga ulazi…

7 posts were merged into an existing topic: Welcome to Chilliman420 offtopic corner :v::four_leaf_clover: