Globalizacija

Pravilnk kaze da su clanovi stari vise od 30 godina, pitam vas, kako vam se cini ideja globalizacije, pro ili kontra?
Forum je na netu, globalno.
Robot mi gura temu lude gljive?
Smije li se govoriti o tome? Smije li se biti protiv? Pita li se starosjedioce sto misle o tome? Sto mislite a ne smijete pitati?
Ili drugacije postavljeno pitanje, masonerija, masoni ,was is das? Zasto u engleskim serijama tipa, morse ili midsamer, prikazani su kao mutikase, korumptivni, kriminalni , ubojice!
Cudno zar ne, kod mene u mojoj drzavi masoni , oni otkriveni, su vazan dio drustva, prebogati pravnici ili ljecnici , drzavni birokrati, usko vezani za milione novaca? Npr. Mason danas pokojni ali javno deklarirani, izmislio tv preplatu kao obvezu vazniju od poreza, probaj u hrvatskoj ne placati tv pretplatu.

to vam je taj, gost na jahti jednog generalskog sina iz 2. svjetskog rata , gorana stroka, zapoceo karijeru u shelu, sve pise!
Kreten pise o plovidbi, tko mu se svidja , tko zna engleski a tko ne od prvoodabranih, o jahti sa tada najmodrnijim sustavom navigacije za koju je engleski neophodan i paralelno s njima susreti sa gornom bregovicem i njegovom djevojkom na maloj jedrilici, naravno bez pomagala, opisao ih je kao smece na oceanu, smeta finim nosicima miris bosne, miris raje, nas miris. Brega je naravno dosao do cilja, on i ona s dva jedra a ovi hostapleri jedva sa izmjenama posade, ljudi moji tko je ovdje lud? Mojne samo sljegati ramenima.

2 Likes

P.s. obratite paznju na ime izdavatelja te privatne publikacije, osobno ju je djelio kud god je stigao, nikad u prodaji.

@flo prevod je katastrofa, clanstvo ti je uglavnom hrvatsko, potrudi se malo!