Gnojivo za uzgoj cbd biljaka

Kojeg proizvođača gnojiva preporučujete kod vanjskog uzgoja cbd-a, imate neke specifične doze, preporuke? Jel prerađujete površinu sa životinjskim gnojivom, koristite razne kompost čajeve poput koprive sa bakterijama, koju vrstu ishrane biljaka vi prepročujete za veće površine?

4 Likes

Ja dodajem stajski gnoj i perlit prije obrade zemlje. Kod presađivanja biljaka u polje svakoj biljci stavljam kompost pomiješan sa zeolitom. Za vegetaciju sam koristio gnojivo od koprive što se jako dobro pokazalo i dodavao sam peletirani kokošji… Od početka do kraja prskam sa preslicom.

5 Likes

dok su pod lampama mi im dajemo od Plagrona za vege i korijen… zemlju smo nabavili jako kvalitetnu, stajnjak koji je odstojao minimalno 7-8 godina i sa tom zemljom punimo cvijetnjake od 50ak litara, tako da nema obrađivanja zemlje… u vege fazi znam da Slavol super radi i to je full eko gnojivo, a za cvat ćemo praviti svoja gnojiva… preslica je zakon i kopriva također… imam u PDF-u jednu skriptu koja se zove Biljni pripravci - recepti primjena i djelovanje, i tamo ima dosta recepata od biljaka koje možemo posvuda naći, mogu vam poslati samo mi dajte mail… perlit se stavlja više zbog prozračnosti (da se korjen može lakše razvijati) i da drži vlagu, a zeolit je isto zakon kao gnojivo… sa kokošjim gnojivom treba paziti jer je dosta jako, ja sam ga koristio ali ga nisam mješao sa zemljom nego sam ga stavljao okolo uz rubove rupe ako me kužiš… tako da to biljka koristi tek kad bude jača i korjen bude veći… možda to nije potrebno ali za svaki slučaj
ovo ćemo također probati ove godine, ima još sličnih recepata na bazi ribe

5 Likes

Pozdrav
Mi ove godine prvi puta krečemo sa CBD uzgojem. Za početak, u selekciji koristimo Organic Nutrients Big Plant, Micorhizu, i Big Start.Odlično za start, Za desetak dana je presađivanje, zemlja če bit Klassman Bio Supstrat rupe če bit cca 70l. Za ishranu naših biljaka koristit čemo Makabi microkapsulice. Sigurno se pitate što je to.Članovi obitelji mi rade na Agronomskom fakuletetu, tamo je ekipa razvila tehnologiju inkapsulacije s efektom 3 u 1 (za zaštitu i prehranu biljaka te kontrolirano oslobađanje bioaktivnih komponenata) kao inovaciju zelene kemije za održivu poljoprivrednu proizvodnju. Njome se smanjuje onečišćenje okoliša, ublažavaju klimatske promjene i povećava biopotencijal proizvedene hrane… Prije 2 godine sudjelovali smo u uzgoju rajčice sa tim kapsulicama i mogu samo reči sve pohvale.
Objavljivat čemo rezultate ovdje na forumu da vidite o čemu se radi. Pozdrav i Happy Grow

7 Likes