Izmjena zraka u grow prostoriji

Pozdrav ekipa, novi sam na stranici i kao grower.
Kao grow prostor bi koristio prostoriju od 5x4x3.5 (70m3), sada me zanima kakav bi dovod zraka trebao imati. Čitam na američkim stranicama pisu da je idealno imati izmjenu zraka svake minute, a da ja izmjenim zrak svake minute u toj prostoriji trebao bi imati cca 3600m3/h.
Onda bi mi bilo nemoguće grijati taj prostor. Zanima me vaše mišljenje?

Mislim saditi konoplju unutra i igrati se s klonovima

2 Likes

Pozdrav i dobro nam došao. Novi si grower a ciljaš na veliko, rekao bih preveliko. Stavi u taj prostor box od max 240x120x200 i na njemu prvo trebaš naučit sve o ciklusu biljaka. Otvori si dnevnik ovdje i uz nas češ naučit, ovdje smo da te vodimo kroz uzgoj. Ovako češ potrošit puno novaca, a pošto ti je prvi put neznaš kako sve funkcionira. Na forumu ima puno tema koje bi trebao proučit prije nego kreneš u growanje. evo nekih tema koje bi ti preporučio da pročitaš Unutarnji uzgoj marihuane - Docs - Uzgoj marihuane Vegetacija marihuane - Docs - Uzgoj marihuane Cvjetanje marihuane - Docs - Uzgoj marihuane Veći urod u uzgoju kroz trening - Docs - Uzgoj marihuane

2 Likes

Na stranici sam 2 mjeseca, ali prvi put da pisem i skoro sam sve pročitao, samo nigdje ne vidim tocno za izmjenu zraka. Nisam sam u ovome, i trenutno radimo i vani na polju…

2 Likes

Izmjenu zraka ti radi turbina za ispuh(bilo bi dobro da imaš predprostoriju pa si od tuda turbina vuče zrak) pa samo kod ulaza u prostoriju bi trebal imat neku rupu kuda ce zrak ulazit.ili ako hočeš možeš i kupit ventilator za upuh zraka, pa njega uključuješ isto po potrebi i samo izvana povučeš cjev. Ona u vegetaciji i nemora radit 24/7 moze se i u nekim periodima odmorit. Ali kad krene cvatnju trubina ti mora radit cjelo vrijeme

1 Like

Procitaj odlomak o ventilaciji u ovom clanku:

2 Likes

Hvala vam decki! Uskoro se prikljucujem sa slikama.

2 Likes