Koja gnojiva koristite za uzgoj marihuane? (organska/mineralna)

Pozdrav forumaši
Koja gnojiva koristite u vegetaciji, a koja u fazi cvatnje i iskustva sa istim. :seedling::green_heart::green_heart::seedling::seedling::leaves::leaves:

Moj izbor je Guanokalong :bat: i Biobizz. Jednom probal Advance nutrients, imaju previše komponenti al rade posao. Za mene čim manje flašica sa gnojivima, da se jednostavnije, recimo moja opcija zmješaš dobar mix zemlje i pola posla odrađeno. Biljke lete, a dodaješ samo vodu i to do poćetka preflowera onda krećem sa bloom gnojem.

Atami vrh gnojiva isprobal samo njihov bloom kao tester dobil. Radil test atami /biobizz u fazi cvatnje,.
biobizza Bio bloom jednoj biljozi, a drugoj atami bloom, ispalo ovako, bila je u svakom pogledu slabije ova na biobiz bloom, hedovi nešto mekaniji, urod manji…
Cjenovno je jako skupo gnojivo. Al kolko čujem a i uvjeril sam se sam vrjedi svake lipe.

Guanokalong Organic na MAX
Moje gledište na produkte, growamo organski pomoću guanokalong palete, jako zadovoljan sa njihovim proizvodima. Biljke po mojoj procjeni polude pogotovo nakon dressinga u prefloweru, o šećerenju da ne govorim. Koristil razne produkte gnojiva od različitih firmi, ali nikad nije bilo tak šečerno kao kod Guanokalonga. Radim organski uzgoj pa je i do toga kad govorimo o šećerenju.
Guano Black koristim kao bazno gnojivo.
Zamješam sve potrebano u substrat i stvarno nisam nikada ništa dodaval do negdi 3 tj cvatnje nekad i dulje - za vegu koristim Fish i Seaweed, a za cvatnju Palm tree ashes stavljam kao topdress ili pak dodajem Guano bloom ovisno koju metodu odaberem. Kažem možete ić na opciju sa prahovima, pa ih mješat direkt u substrat ili pak posipavat po vrhu zemlje ,ako vam to ne odgovara ima Guanokalong i gnojiva u tekućem obliku Grow i Bloom. Guano Taste impruver mi je nov u kolekciji, pa nemam neke za dodat ,ali to je ustvari Guano powder u tekućem obliku. Oni navode da ga ne treba koristit ako koristite Guano powder. K2 batboost može se koristit od faze vege do 2 tj prije berbe sadrzi 2% K ,dobar je za korjen ,a i pokriva djelom i bloom gnojivo(pal tree ash je unutra). Jedan grow završil samo s K2bat boostom kao bloom gnojivo. Radi posel. Ja ih kombiniram po potrebi sa biobizz produktima i sve štima.

Koje gnojivo vi koristite?

• Advanced Nutrients
  • Atami
  • Aptus
  • Bionova
  • BioTabs
  • BioBizz
  • Canna
  • GHE
  • Gold Label
  • General Organics
  • Growth Technology
  • Green Planet
  • Guanokalong
  • Hesi
  • Mills Nutrients
  • Plagron
  • Plant Magic Nutrients
  • Plantella
  • Remo Nutrients
  • Yara

0 voters

5 Likes

Ja se dvoumim između Green Planet Nutrients ili Remo Nutrients za idući grow, budem još sve istražil.

1 Like

Jel tko od vas imal green sensation od plagrona u sortimentu, hibridni je PK 13/14 za zadnjih 4-6 tjedana, kakvi su vam dojmovi?

1 Like

Odgovorio sam u pp, ali evo da si neko uštedi 30% na gnojivu i aditivima!

Shop je bio u Ilici, sada je na Malešnici. Popust vrijedi samo u web trgovini, s time da složite naruđbu i možete sami podići ili 39kn je dostava za cijelu Hr. Mislim, da ide do 10kg…
Sve u svemu, isplati se, pogotovo ako vas više, uzme zajedno!
3 Likes

Kolega je našel dobar shop!
Dali je itko probao Piranhu u prahu?
https://www.slo-growshop.com/index.php?route=product/product&keyword=Advanced+nutrients&category_id=0&product_id=435
Od svih preparata za korjen, jedino za nju mogu reči, da napumpa korjen!

1 Like

Nisam još al mogo bi. Samo kaj onda opet Vudu Juice uz to pa je to sve dosta skupo… A svi te cjene drže do neba…

Ja sam Avanced Nutrients freak.
Kako je došlo do toga?
Kad sam krenuo sa Indoor-om birao sam koja ču gnojiva uzet, moj izbor je pao na Bio Bizz. Uzeo sam starter kit. Međutim biljke nisu bile baš najljepše. U cvjetanju su imale dosta fleka po lišču. Izgurao sam grow s tim gnojivom. Sljedeči puta sam uzeo A.N. Istina i bog imaju puno flašica i za neku kompletnu prehranu treba potrošit oko 50 eura više nego sa bio bizz.
Ali na kraju se vidi kako i AN bolje radi(barem je kod mene takav sučaj).
Prva paleta od AN je bila: Ph Perfect linija, Grow Bloom i Micro, za korijen Tarantula, uzeo sam još i Big Bud i Bud Candy. Sa osnovnim gnojivima se može kombunirat (na bočicama piše da se sve 3 boce koriste zajedno kroz cijeli grow), al eto ja sam kombiniral. Ako bi vidio da biljka ima previše dušika, bočicu Growa bi davao na pola doze, i obrnuto. Ako bi se pokazalo i na sljedečem hranjenju tad bi izbacio Grow Ili Bloom. Ovisi što bi biljkama falilo ili bi imale viška. Micro sam stavljao u prehranu u svakom zaljevanju.
Nakon toga prešao sam na Iguanu iz njihove OIM linije. E to su gnojiva​:grin:
Od tad samo Iguana kao osnovno gnojivo. Nekad hranim sa pola doze a nekad sa punom.
Trenutno koristim;
Iguana Grow, Iguana Bloom, Tarantula, Big Bud, Sensizyme, B52, Bud Candy, Rhino Skin, Overdrive

Moram u shoping jer mi fali nekih bočica.
U zadnje vrijeme za korijen koristim Big Start od Organics Nutrientsa. Uskoro krečem u testrianje i usporedbu njihove palete :420:

4 Likes

Advanced Nutrients je :muscle:, jedina mana, preskupo i ne možeš čitavu seriju kupiti kod jednog šopa u većini slučajeva, što me mnogo nervira, prije sam znao sa 3 različita šopa kupovati, da bi imao kompletnu seriju, i kod svakog šopa po 8-24€ poštarine, još ja uzimam flaše po min 1l, tak da za taj novac kojeg platim na kraju za poštarinu, mogu za taj novac kupiti kompletan starterkit od guanokalonga, i još mi ostane za kvalitetan supstrat viška, a isti kvalitet vozim kod oba proizvođača, tak da sam prestao kupovati, ali inače vrlo dobro je gnojivo…

2 Likes

Koristim Advanced nutrients i da nisam naletio na Iguanu bloom za 90kn,kad je akcija, 123kn kada nije!
Namjeravao sam probat nešto drugo, ali u ovom shopu, advanced nutrients je malo skuplji, nego Hesi!

Sad sam miran do nove godine, a Iguane sam naručio još, neka stoji u frižideru!
Odmah sam si uzeo i Iguanu grow, pošto je bagatela:)
Dostava je besplatna preko 400kn,tako da nije problem.

Sada ču prvi put, probati Iguanu grow, a ako cijene ostanu iste, nemam razloga prelazit na nešto drugo!
Volio bi probat Bloombastic od Atamia ili od Plagrona Greensensecion(tako nekako).

5 Likes

Ja sad idem jednu turu , Biotabs kit ,napad na fem biljoze. :herb: :seedling: :herb:
Hulkberry :fist: :facepunch:
Shogun :jp:
Royal Madre :gorilla:
Purple Queen :grapes:

1 Like