Kompolti, Tibor, CBG Dnevnik

Baš te neče ove godine :pensive: sretno dalje !!
Nema predaje idemo dalje !!!

1 Like

Jutros sam bio malo zivcan, sad vise ne. Bit ce sta bude, to mi je hobi, ne zivim od toga, srecom. Ove godine su dobijale mykorizu, big start, big plant, silicate, micromix, bio grow i bio bloom. Ne znam postoji li sta za vecu cvrstinu, neki dodatak, iako kad vidim da je znakove cupalo iz betona, ne znam bi li im ista pomoglo. Mislis da ce ih previse izdrkat ovo jer su u cvatu?

1 Like

Baš nemaš sreće…u 7 dana 4 puta…al kako ti je ekipa gore napisala mreža pod hitno,ja bi joj neke potpore mozda slozil malo jace od bambusa,povezal ju nekako nez iskreno kaj bi napravil,mislim da bi ko i ti reagiral i najrađe sve u P… M… :sweat_smile:al nemoj odustat izvuci najbolje kaj mozes i druge godine bolja priprema …druge godine obavezno mreža to znam… Pa reko bi da bude zbog stressa sigurno smanjena produkcija cvijetova a i pošto je cbd ,thc moze proć granicu kolko znam…

1 Like

Sve znam, al ono, ispravim ih, da narucim mrezu vec druga oluja i opet sve ispocetka. Jednu sam sto je prilikom prve oluje nagrabusila, obljepio izolirkom i pustio da stoji kako je i bila nakon oluje i dobro se oporavila. Mene je isto strah da ne prede granicu thca, to znam i znam da ce biti manja produkcija cvjetova, treba joj duze da se oporavi od stresa u cvtanji sigurno, strah me jer su neki pistili vec poceli smedjit

1 Like

Baš šteta​:expressionless:
Ne mogu ni zamislit tu tugu :expressionless: Samo da si prije mjesec dan stavil mrežu nebi došlo do toga, mreže za krastavce ima po svim poljotrgovinama. 50 kn za 30m široka 1.80. Đabe ti štapovi bambusa kad je nema što držat da ne leti svaka grana na svoju stranu.
Čvršče bi bile da su kasnije topirane. . Sad ih digni spoji na rascjepu i omotaj sa Power Tape ,i obavezno mrežu na njih Ako imaš kaj Big Planta razmoči ga, procjedi i prskaj da lakše podnesu stress.

1 Like

Mislim da nebu prolazil THC ak bude to je sitno. Meni je prošle godine vjetra potrgal pa je sitnicu bilo viška THC. A to se onda sa uljem razrjedi na dozvoljenu granicu, pa imaš samo ulja

2 Likes

Evo cvjeta sve u 16 pa da malo slika bacim

30ak% još nisu u punom cvatu

4 Likes

Fino, zavrjeđuju cvatnju. Kod mene je samo CBD u punom cvatu, CBG tek sad kreće.
Na zadnjoj slici, pripazi na manjak kalija

1 Like

Šta misliš, te šta nisu još počele cvjetat punim hoće li se stići završit kako spada, realno ove što cvjetaju, sigurno će proći 2 mjeseca od početka cvjetanja do klanja, kako će završit ove što još nisu krenule tj. kad bi trebale završit, pomalo će i zahladit, skratit se dan…

Uz bloom od biobizza dobijaju stalno i micromix, eventualno da im pojacam doze.

Završit će normalno ako pljesan ne dođe, al zato se treba pobrinut pa ih zaštitit na vrijeme, isto su krenule i gusjenice pa treba pripazit. Osim toga ih ništa ne sprječava da završe

1 Like

Foto sešn

3 Likes

Evo nas pred sam kraj sezone. Koliko još da ih pustim?

1 Like

Kakvi su trihomi??Nabavi kakav mikroskop… ima ih jeftinih ,najbolje mozes odredit kad je gotova…il bar neko povecalo tipa šta zlatari koriste…min 30x zoom da ima
Uzmi ovo

Ovo isto moze al bolje ipak ovaj gore :v:

2 Likes

Iskreno na ovim zrelijim su pistili (skoro) vecina smedi i poceli se kovrcat. Trihomi jos nisu skroz mlijecni gledajuci kroz povećalo. Blizu su kraja, al ne osjecam ljepljivost hedova pod prstima

2 Likes

Pošto se radi o komercijalnom uzgoju biomase za proizvodnju ulja, nikako čekati neko sazrijevanje do maksimuma, već cutaš biljke što prije možeš zbog vremena, danas ili sutra neka udari neka jača kiša sa maglom, gubiš onda dosta uroda zbog plijesna.
Ako pratiš prognozu vremena, i žnaš da ćeš imati još nekoliko tjedana dobrog vremena, možeeš ostavit još 2 tjedna unaprijed biljke da smanjiš thc levele a digneš cbd, no, to se radi inače u plastenicima, dok ovako u outu ideš na sopstveni rizik sa tom tehnikom.

By the way, dobro si ti to i izgurao kada pogledaš na to da nisi baš nešto puno uložio u zatezanje i mreže, za iduću sezonu smisli bolji plan:

• veće rupe (min 150l supstrata, dobar mix) i napravi oko biljke brane/krugove za budući topdressing, ovaj mix koristiš da si smanjiš potrošnju kapitala Terra Preta - crna zemlja za uzgoj
  • bolje osigurati biljke sa mrežama za paradajz ili mrežom za ovce

(4. kolca jača u ćoškove oko svake biljke pojedinačno, 120x120 omjer) + mreža za paradajz za budući trening
  • manji broj biljaka, ali zato izabrati/selektirat onih 20-30 najboljih od 100 posađenih prva 3 tjedna
  • mulčanje površine tla oko biljaka sa piljavinom, tako ćeš i umanjiti potrošnju vode
  • i uloži u 1-2 bačve, dobre pumpe, i baci se u pravljenje kompostnih čajeva
    Kompostni čaj za odbijanje štetočina
3 Likes

Prve dvije ovogodišnje su pale. Prije posla sam 7-8 grančica otrimao, ostalo ću sutra ujutro pa pomalo u hodu, važno mi je skinuti fan listove.

3 Likes

Kad se osuši onda ću ostatak listića trimat.

4 Likes

Nek se suše već, neke čekaju trimanje, većina ih je još u polju, ali i one će kroz tjedan bit gotove, bar većina, neke ne izgledaju da će se brzo završit. Ima jedna jako jako tvrda u polju, jedva je čekam probat.

3 Likes

Predobro izgledaju cvjetovi :smile:

1 Like

Bravo kolega, Njamac izgleda

1 Like