LED za uzgoj marihuane

Kakva raskos!
Mrcina, bi rekli zagorci. Nego ajmo malo struju vidjeti, kolko drajvera i s koliko ampera pogoni , pretpostavljam 3, 2 za cobove 1400 mA a za male me bas zanima kako su ih pospajali i kolko ih se moze opteretiti?
Lece sam koristio na malim cobovima 1206 i mogu reci da lijepo boostaju, kolko pojacaju direktno ispod coba tolko dobije i okruzenje. Ustedjet ces na struji!
Lux metar imas, sto kaze kolko luxa ove male dadnu kad rade same a koliko cobovi u oba rezima, recimo na 40cm? I na kakvom pcb-u su samsung bijele, aha 144:36=4
I da, ono sto sam govorio o penetraciji crvenih i plavih, kad najdes optimalu za cobove na 40cm, znaci pokriju ti 120x120 taman kolko treba i onda ukljuciti male, koliki je + tada? Luxi ce nam barem okvirno reci sto se dolje desava. U svakom slucaju male naj forsat, 500mA najvise pa ako fali crvenila po rubovima, ti barem volis karticu potezat i popunis prostor sa hyper stangicama!
Lijep komad namjestaja, svakako! Lijepi su mi gumbi za dimanje!
Hebote, citam ti misli na daljinu, brijes o bocno postavljenim zeusima. Samo difuzor neki preko njih! Svila za kisobrane se u fotohobiju upotrebljava.

1 Like

@Lumen, to su slike sa interneta, izrezane da daju bolji dojam :joy:
Preskupa je to igračka za naše prilike!
Za te novce si u LED-techu napravim Lumatekov Zeus

U tom dučanu ima sve od naj do a jbga naj…
Ovom Zeusu se mjenjaju barovi preko kvačice. Samo se zamjene…

Ispod su skromne cijene:)
Za to se igram 2,3 godine sa stripovima, a da nešto i naučim. Ovo je za komercijalni uzgoj!
1 Like

Meni je za vegetaciju, najbolji CFL. Jesu malo skuplje i vjerojatno bi stripovi/stradelle, bile odlične, ali ispod CFLa ne traže ništa… Imam biljke po 2 mjeseca i ako ih lagano isušujem, mogu ih održavat kao bonzai drvce:)

4 Likes

Spider farm je Meinz i još neka kompanija? U početku je bilo buum, a onda su ovi jači groweri, počeli vračat bordove, koji su kopija HLGa, ne da je to bitno, nego 4 borda na jedam Heatsinc!
Nije stvar u svjetlu, nego u rastu cijena preko noći za dobar postotak. To ne znam! Znam, ovo što youtuberi kažu, ali kao nisu rekli:)

2 Likes