Moj mali raj

Seeds:
Super lemon haze

Somango

Setup:

Lokacija/prostor:
Prvo vege box(ormar), pa Pirate box 100×100×200

Rasvjeta:
Početak vegetacije ispod CFLa
Ostatak growa
Zeus 308xt (lm301b) , Zeus 308xt ONE(lm301h)

i HLG 100v2 (90w)
Da popuni spectar

Klima:
Duck ventilator (183m³/h)
Nije nešto, ali dobro radi i pošto nemam filter, dovoljan je…

Supstrat:
Canna terra profesional

https://agro-kuca.hr/proizvod/klasmann-potgrond-h-70-1/

Gnojivo:
Advanced nutrients

Voda (pH):
Iz pipe mi je savršena-7.1-7.2
Ne diram ph

Pozdrav, evo došlo vrijeme, da započnem dokumentirat grow, što da lakše pamtim i da mi ostanu slike za uspomenu, a i da se družimo, prije svega!
Stavio sa 2× Super lemon haze i Somango na klijanje, prije mjesec dana. Da ne kupujem 6-10 sjemenki, ja ih kloniram i ostavim mame, ako mi se sviđa strain!
Za sada Blue cheese je jedina, koja je od prvog dana sa mnom. Klonirana mnogo puta!
Krenuo sam sa uzgojem, jer kupujuči na cesti, riskiram kaznu, a i plačam, da bi pušio smeče. Gnojeno mokračom i sl.loše sušeno, skladišteno itd. Uz dva brata u ove dvije godine, c klasu sam ušparao :grinning:
Dnevnik če biti malo dulji, jer ču stavit navedene biljke, da malo ojačaju u box, a onda skinut po 3 klona sa svake za daljnji grow. Radim tako, jer kako sam napomenuo, puno više izvučem, da ne kupujem sjemenje, ako več doma imam dobar strain!

Držim ih u vege boxu, isto kao klonove!
Na ovakav način ih lagano štopam, dok se ne oslobodi box!
Somango je gore(žedan ko sahara), dolje su 2×Super lemon haze… Ostale su Deep cheese i Blue cheese, ali oni idu u jednu drugu priču!
Stavio sam dnevnik, jer samo otvaranje, preko mobitela mi je malo teže, ubit sporije, a sa presađivanjem u potove od 15-18l iči če i više slika!
Početak, samo kloniranje če trajat koji tjedan, a kada uđu u box, onda kreče čarolija:)
Iči ču sa 4 biljke(2 SLH i 2 Somanga), da mi je krača vegetacija, a i tako mi neče trebat scrog mreža…
Još ču dopunjavat dnevnik, kako se kreću biljke, presađivanje, kloniranje i naravno sami grow!
Slobodno pitajte, kritizirajte, savjetujte, sve na jte, slobodno:)
Gledam dnevnik, kao nešto gdje smap ne postoji. Glupo pitanje ne postoji, samo glupi odgovor:)
Toliko od mene za sada, a još ču ovih dana dopunit, stavit nešto slika
Čekam, da se Cheesevi osuše, pa u nove pobjede :v:
Stay high

5 Likes

Malo slika, zadnjih par growowa i pokoja iz ormara. Prvo sam okupirao jedan ormar, pa drugi, da bi na kraju, cijelu garnituru, pretvorio u grow clozet:)

3 Likes

Evo i tebe sa dnevnikom.:+1::+1:
Dobro si se pripremil. Nego daj nam reci kako se rješavaš mirisa, kad radiš bez filtera?
U klona buš se pretvoril kolko kloniraš :grin:
Bolje i tako nego plačat skupo sjemenje.:ok_hand: Ovaj Somango mi je zanimljiv 75% indike, takve su mi najdraže​:innocent:. Od gnojiva imaš samo Iguanu bloom?
I na kraju sretno i da bude debolo i masno na kraju :peace:

2 Likes

Što se mirisa tiče, nemam s time problema, jer sam u kući , odvojen od ostatka kuče, pa nije problem! Nemam problema sa susjedima, a ionako večina puši…
Kad mi netko dođe, idem u drugi dio kuće, da tako kažem. Tamo se ne osjeti, eventualno kod harvesta!
Imam filter u 120ki,ali spojim ga samo par tjedana, krajem cvata!

Oko gnojiva sam nešto krivo ukucao, pa je samo Iguana bloom, ostala!
Koristio sam Piranhu, Tarantula i Vodoojuice za korjen, ali jednostavno su preskupi za nešto takvo… To ču mjenjat, pa javim kad odlučim… Tnt sam koristio, ali ovaj grow imam Iguanu grow, pa če iči ona…
Uglavnom, Iguana grow i bloom, B-52, Nirvana, Big bud, Overdrive, Rhino Skin i Carbo-load su mi gnojiva s kojima ču odradit i ovaj dnevnik! Pure Zyme(Plagron) kao enzime, mada moram uzet Sensyzyme od ANa.
Koristim Hesi, ali u drugom boxu(120ki).

Dosta toga od GHEa sam podjelio…
Za kloniranje imam od Plantelle prah, ali ga zaboravim u večini slučajeva:) Biram grane koje ču klonirat i ide bez kupole i sl. Zapiknem ih u zemlju, kad se sjetim, pošpricam vodom, listove(1-3 puta dnevno) i imam bolji postotak, nego sa sjemenkama! (za sada)
Ove od Linde sam dobio od kolege s foruma. Za sada je 100% uspješno, 3 od 3,jer ja sam naručivao iz Slovenije, a on je u Njemačkoj, pa je donjeo… Iskreno, oduševio me… Imam još Girl scout cookies(Zamnesia) , Kalini asia(Zamnesia) , Critical(RQS) uz Somango (Soma seeds) i Super lemon haze (Linda). Iz Slovenije treba uzimat strainove koji se prodaju, jer dosta slabo klijaju. Iskreno, ne mogu još pričat sa sigurnošću, ali logično je, da stoje duže vrijeme!

U vegetaciji pokušavam što manje gnojit, ali nekada treba. Sa klonovima zna biti drugačije, jer nekada su veči i prije žicaju još hrane!
Do sada OG kush je definitivno najviše žicao. Dosta se razgrana u strechu, pa ga treba ukrotit. Inače, odličan strain!

4 Likes

Sretno s biljkicama :legalize: . Prati se naravno . :sunglasses:
:rasta: :420:
Stay High :peace:

1 Like

Pratim ovaj dnevnik,več osječam,da ču mnogo naučit! Sve Sretno u growu ti želim,
Zanimljivo,kako “štopaš”-bilje,da ne odu u
pre-visoko. Neka se omaste,jedva čekam,
da vidim Somango i Super Lemon Haza,kako se pokrivaju trihomima! Sretno!
:v:by UrbanGrower

3 Likes

Hvala momci!
Štopat biljku, nije teško,dok je u malom potu!
Zato mi je CFL odličan, jer se zabiju u lampe, onda ih topam i tako dobijam na debljini/jačini grane. Ali, to jednom, dva puta max…
Čim se sirevi posuše(dan, dva), presađujem, pa bum to dokumentiral. Čim se prime, uzimam klonove!
Završava mi automat, pa ču stavit Auto Anubis ili dva na klijanje. Oni su isto veliki, ali stavil bum dva, jer su sjemenke, pa neka jača pobjedi. Ako isklijaju

Pa bu i automata :facepunch:

3 Likes

E super,da i "automat-avanturu"vidim​:blush:!
Idu automati pod dva stripa,ili više svetla?
Zadnji ti je ispal “damn good”!!:+1:
Sretno sa klijanjem,dá najjača pobjedi​:wink:,
i bit če divota ju gledat!
:v:by UrbanGrower, respect to you!!

3 Likes

@UrbanGrower, ovako se klonovi izdulje, pa ih topam. Večinom ovi, koji nisu direkt, ispod svjetla se izdulje. Nekada topam, a nekad presadim i savinem ju na onoliko strana, koliko ima grana!
Zato je CFL dobar. Zna se dogodit, da se zapikne u lampu, pa joj list bude sfrkan, ali to je rijetko. Topnem ju ili savinem… Na slici su Blue cheesevi i več su jednom topani. Sad ih topnem, par dana prije presađivanja u veči pot. Kad krenu, ne znaju stat:), a pikam ih u ove potove u kojima jesu!

Auto New York City je još u igri!
S ponedljeljkom ulazi u 9.tjedan. Trihomi su mlječni, ali čekam nešto amber(smeđih), pa ide dolje!

Slikam harvest, trebalo bi biti ok…
Čujem, vidim, da si kupuješ propagator?
To bu onda za klonove :v: i sl.
Ako nađeš vremena,pukni par slika!

2 Likes

Išao sam provjerit jel su Cheesevi suhi i još danas bum ih ostavio!
Ne želim, radi jednog, dva dana prerano s njima u staklenke!
Super lemon haze i Somango su taman za presađivanje i več vidim, neke grane koje ču klonirat. Javim!

Malo su suhe, taman sam zalio, da živnu, a popodne bi trebao napunit potove zemljom, neka diše malo…

2 Likes

Evo da tu javim i usput pitam…
Odrezao sam najveći vrh na automatu, jer se počela stvarat pljesan

Evo i cijelog
Jednostavno je preveliki za box, a zanima me, jel če osjetit, odsječenu granu? Ja sam ga vratio, još par dana, ali jer dobijam išta time ili??
Odmah, da stavim koju sliku za uspomenu na New York
Dotična grana

Ova slika je slikana 20.9.

Ja sam računao od 15.9. da cvate. Izgleda, da je ušla u cvat tjedan prije, nego li sam mislio, ali zadovoljan sam…

3 Likes

Ja bi njega srezo cjelog. Vidi kako su mu foxovi poskakali, nema viš mladih pistila pa bi reko da se ni ne puni više… Kaj trihomi vele?

2 Likes

Mlječni su po cijeloj biljci, ali slabo ambera… Tu i tamo se koji nađe!
Ima dvije grane, što se nisu baš razvile, jer su ostale dolje niže, ali se cakle. Malo je flufasta, ali bože moj… Bude za ulje:)

Iči če danas ili sutra dolje, jer nemam rukavica, a masna je… Javim kad probam, ali trebat če 5-7 dana sigurno, da se osuši!

3 Likes

Ma reži ga gotovo je to, ja više amber ne čekam, Bravo super veliki autos. Uživaj.

2 Likes

1.update

Somango i Super lemon haze su presađeni u mix Canne profesional i potground h

Več vidim par klonova, na svakom, pa ču ubacit slike kasnije. Nešto ih ne očitava!

Gornja slika, Pot h i donja, Canna…
Presađujem kao da stavljam kurtač

Pa ju malo cimnem, ljevo-desno, ali lagano!

Goooool

Biljke su na rubu, žedne ko Sahara!

Inače se ne presađuje u pot h, stavim Canne na sredinu, a pot h na rubove i dno, ali ovaj put su dovoljno velike i kad grunu, to bu vatromet!
A onda, uzimam klonove(3,4,5 dana), ovisi o biljkama i kad se prime…

Ove grane bum skidao. To je odprilike 3 ili 4 nod i ljepo bi se razvile. Ja gledam, uzimat grane za koje sam siguran, da bi dobile na jačini. Ne znam kako bi drugačije objasnio…

Ova je Super lemon haze, a gore na slici Somango!

Za koji dan uzimam klonove, pa bum slikal!
Slobodno dodajte, komentirajte i sl. Odo dalje :pinching_hand:

5 Likes

Sve 5 :ok_hand:samo ja bi to i nahranio ima dosta zutih i bljeđih listova. Znam da ima sad u zemlji dušika al mišljenja sam da im je to malo… Kolko su stare ?

1 Like

Stavljao sam uvijek glistenjak, ali ima gnatove, pa sam preskočio!
Za dan, dva če živnut, pa ču vidjet

!
Somango je u kutu, Super lemon hazei sa strane…
Imaju one, preko mjesec dana, 45 dana+ i nisu dobijale hranu, zato su donji listovi otišli, ali i od slabog svjetla!
Biljke če sad potamnit, barem su do sada, a naoružan s gnojivom, uvijek… Za sada su dobile koktel Piranha, Tarantula i Vodoojuice!

2 Likes

@Mr.smokeallot, sad sam se sjetio, da sam stavio SLH i Somango, malo nakon Buddhe!

Petak 28.08.,znači više od 2 mjeseca. Što vrijeme leti…

1 Like

Bome dosta stare… al dobro, kolonovi su ti bitni. Kad buš mame bacil u cvat?

1 Like

To bu brzo, tjedan, prije dva, ali uz to još su 3 Blue cheesea. Buraz se zapikiro na taj strain, a i od tolikog kloniranja, ima odlične vrhove. Manji, ali tvrdi ko kamen!

Budem, onda i njih popratio. Blue cheese je jako brz strain. Ispod quantum boardova za 7 tjedana se može skinut. Ovaj put su bile 7.5 tjedana ili 52 dana… A znao sam ih skidat sa 50 dana!
Javim kad ih obiđem. Barem imam izgovor, da ih pogledam :slight_smile: Pokušavam se držat, da otvaram box, što manje. Sada još to i nije toliko potrebno, ali kad krenu cvast, onda ih ne diram. Dam im mir i to najviše vole!
Sve treninge, pokušavam od jednom, pa odmor i tako ukrug!
Prije sam znao po 3-6 puta dnevno otvorit box, ali biljke kao da to osjete. Najsretnije su, kad ih jednom, dva puta dnevno, samo malo otvorim, da vidim jel sve na mjestu i kada listovi lagano vise(ne čekam da se zmežuraju), zalijem. Već znam, odprilike kad če trebat zalit i zaljevam, bez runoffa… 5l tekučine na dva pota od 16-18l,tu su negdje!

2 Likes