Odumiru i gore listovi

Listovi savijeni prema dolje i odumiru .

2 Likes

Zemlja je fertiplutls i havita pomješane sa malo kana i biorex goveđim djubrivom.
Po vrhu gdje su posađene je zemlja okolna.
Djubrena sa kanom jednom i sa kristalonom za rast.

Pozdrav, dobro si krenuo sad nam daj informacija o biljci, i pokoju sliku. Pa ćemo probat pomoći.

Sa čim si prskao to biljku, obe zemlje su već nagnojene, i ti si dodatno dodao još organskog goveđog đubriva, npk doza je divovska, zato i listovi gore, previše hrane…

Bilo bi dovoljno samo da si fertiplus zemlju koristio, pa tek poslije u cvatnji si mogao topdressati (posuti oko stema) sa goveđim đubrivom…

3 Likes

Teško je to isprati, možeš biljku samo još više lockat kroz previše vode, kada si je zasadio/presadio?
Ako nije previše stara i korijen se nije previše razvio, možeš probati ju iskopat iz sadašnje zemlje i presadit je u drugu rupu, u koju stavis:
zemlju iz nove rupe 50%
fertiplus zemlja 50%
Presađivanje radiš na svoju odgovornost, može se desiti da ti biljka od šoka skroz ugine, ako se odlučiš presađivati, onda to uradi navečer a ne ujutro ili preko dana kada je previše toplo, isto pazi na korijen biljke da ga ne ozlijediš mnogo pri iskopavanju biljke, može se desiti da biljka nakon presađivanja skroz “mlohavo” izgleda, i ako preživi presađivanje, zaliješ sa 10l vode dodatno da ispereš onaj čvor zemlje u korijenu koji je pregnojen, i moli boga da se tako oporavi…

I jesi imao listne uši pa si koristio neopitroid?

I pokušaj sebi ovo zbavit, ovaj šop šalje za hr:
https://www.growmart.de/Spruzit-Schaedlingsfrei-250ml.html
i

p.s
isperi biljku kada budeš presađivao da ne diraš taj prah prstima i da ne udišeš to…

3 Likes

Imam preparat za to ali nisu imale bolesti nikakve osim evo tog pregnjojavanja , hvala na pomoći pokušati ću ih spasiti.

2 Likes

Dali je moguće da joj fali neki od elemenata magnezij, kalij , željezo , dušik?
Jer sam male količine davao nekako mi izgleda cjeli dan sam s njima izgleda mi kao da joj nešto fali …
Ne podcjenjujem samo bi volio bit siguran i čut još koje mišljenje prije nego nesto poduzmem.

1 Like

Ti kada biljku pregnojiš, ona neće biti u stanju ni ostale hranjive tvari uzimati, zato se zove “lockout”, pogotovo ako stalno zalijevaš biljku što još više napravi štete, sa previše vode lockaš calcium pa onda ni magnezij ne može se više krećat, i onda izgleda kao da je biljka gladna, a u suštini je pregnojena i ti usput ju gušiš sa vodom…

by the way, uzgajaš kanabis, a ne mangrove

1 Like