Oprašivanje vodom - hidrofilija

Pozdrav groweri.
Imam pitanje vezano za oprašivanje putem vode.
Naime, prva muška biljka koju sam čupao van je (nebtino kako) završila u tanku vode kojim zalijevam biljke.
Tad je još bila u pre-flowering fazi i nije mogla oprašiti sigurno. Postoji li mogućnost da je u vodi pustila pelud i tako oprašila druge biljke? Ima li uopće peludi ako sam je otkrio u ranoj fazi?

1 Like

u hbm led ledeni, ovo je pitanje za cjelu galaxiju, izračun mogućnosti i to …

2 Likes

I ja ne vjerujem da je došlo do toga, ali opet pitam jer ima tu iskusnijih od mene pa možda znaju više.
Prvu sam isčupao prije 20 dana i više i od tada evo do danas skoro pola polja isčupano (muških). Ni za jednu ne mogu reći da je sa sigurnošću ženska, znači cvijeta baš cvijeta još niti na jednoj nema, a muške evo i dan danas nađem zato me brine.
Vidim kod drugih već oho ho cvjeta.

Radi se o CBD-u, sorte Carmagnola i Tibor - naručeno s CID-a, sjeme je svakako nestabilno to sam skužio odmah prilikom klijanja, možda i tu negdje leži problem, ali to po meni nebi trebao biti problem kod spola.

2 Likes

Ne brini, ne može ti oprašit na taj način… Ženske će ti počet cvjetat za 10 ak dana…

2 Likes

Sad se lakše diše.
Hvala lijepa

2 Likes

Inače kada uočiš muške biljke na samom početku, ne paniči, i njima isto treba najmanje 2-3 tjedna od početka dok ne puste pelud, a to da nisu još ušle u cvatnju, pa buraz, uzgajaš sativčigu, njima treba uvijek duže vrimena, vrime ce odraditi svoje, a za iduću sezonu si zbavi kvalitetnije sjeme, imaš ovdje na forumu dosta dobrih cbd uzgajivača, sigurćno će ti pomoći sa prijedlogom :wink:

4 Likes

Samo da Vam kažem da mi se čini da Carmagnola od ove godine nije na EU listi, jer joj THC može preći 0.3%

Na listi je Carmagnola a selektivnim uzgojem većina sorti prelazi 0.3

1 Like

Hvala na odgovorima.
Za Carmagnolu imam certifikat, sve po ps-u, poslano u Ministarstvo, nikakve kontrole još nije bilo, a daj bože da koja i prekorači dozvoljenu razinu THC-a haha.
U điru je još Auto Ultimate od DP, bit će slikica kad malo naraste.
Planiram si i na balkon stavit neku CBD sortu, ali automat ako nađem. Ima tko preporuku?

1 Like

Srećom nije došlo do hidrofilije, krenule ženskice

2 Likes