Outdoor grow pitanje

Nova sezona je počela što znači da je novi grow iz ugla.
Našao sam super spot za outdoor grow i izabrao sam photoperiodni i autoflower strain. Jedini problem koji imam je to što, taj spot, mogu posijetiti samo vikendima. Što znači da kada mi sjemenke proklijaju ostavljam ih tamo da rastu dok opet ne dođem. Je li to pametno ili riskantno?

2 Likes

Guerilla je uvjek riskantna. Ok je da ih jednom tjedno obiđeš pa da im dadneš što trebaju. Računaj da imaš i puno štetočina koje če napadat biljku. Zbavi Neopetroid da barem oko biljaka posoliš da kolko tolko sprječiš napade…

4 Likes

Pozdrav , kak veli kolega pripremi se na štetočine zbavi neki produkat .Ako možeš neka ti budu pod lampom bar dok ne dobiju par katova ,pa onda vanka s njima.Pošto možeš samo jednom tjedno posjetit spot, zbavi si ovo https://www.igrow.com.hr/shop/gnojiva-supstrati/bio-tabs/guerrilla-tabs/

3 Likes

Pozdrav našao sam savršenu lokaciju za outdoor ali ima previše paukova što da radim

1 Like

Sve to znam. Ne brinu me tolko štetočine koliko to da ih ostavljam tamo dok su ful mlade

@Green420 problem je što nemam kuda staviti pod lampe. Jedina opcija mi je balkon.

Pošto si došao do sjemena, nadam se kvalitetnog, i pronašao si siguran i dobro osunčan spot, onda se potrudi i zbavi sljedeće stvari da si olakšaš uzgoj:

kvalitetna zemlja kupovna, ak je tlo na spotu “dobro”, mixaj 50-50
uz to je prihrana vrlo bitna ako želiš na kraju sezone imati šta za pobrati,
kolega @Green420 ti je dao dobar prijedlog u vezi guerilla biotabova,
extremno su kvalitetni za vanjske akcije, nemaš mučenja i brige sa mixanjem
tečnog gnojiva doma u kojakve flaše/kanistere, pa to vući na sebi na spot…
Pomoću tabova dobivaš full ishranu, a same “tablete” puffaju sa vremenom i daju
biljkama sve potrebne hranjive sastojke, uz to dodaj još kakav booster za cvatnju poput:
biobizz topmax i canna pk13/14 (topmax koristiš početkom cvatnje, pk sredinom),
i riješio si se muka, sjeme klijaj doma, i ako možeš vegetiraj iste tjedan dana da ojačaju, pa presadiš iste na spreman spot, za prevenciju protiv puževa pročitaj ovo:
(znači, pripremi gajbu piva)

A i inače pripremi sebi Neem ulje, preventivno špricaš u vegetativnom razvoju biljke:

Inače, druge alternative protiv štetočina:

Za tripse preporučujem

Protiv spider mitsi, paukova prepočujem:

Na početku drži na balkonu, preko noći uneseš biljke unutra da su na sobnoj temperaturi, ujutro ponovo izbaciš na osunčan spot na balkonu, i čim se razviju nakon 1-2 tjedna, odneseš iste na pripremljen spot i presadiš…

Par dodatnih prijedloga:

• za automate rupe od min 20l
  • za fem biljke min 40-50l rupe
  • da smanjiš ispiravanje vlage iz substrata, nabaci mulcha (sijena) po vrhu zemlje oko stema biljke
  • zbavi mrežu za zečeve, sa kojom zagradiš biljke, preventivno štitiš od životinja:
  • uz to bi za fem biljke bilo preporučljivo koristiti ovakvu mrežu gdje biljku možeš od početka trenirati
    i istu voditi u širinu, i pružiti joj dosta potpore protiv oluje/nevremena:

Sažetak:
kupovna kvalitetne light mix zemlje, guerilla tabovi, pk booster za cvatnju, preventiva (neem ulje), i uz to malo “fizičke” prevencije za biljku gdje dobivaš i trening kroz samu “prevenciju” pomoću mreže, sa jednim udarcom dvije muhe :sweat_smile:

Cheers

3 Likes