Pomoc u izboru prostora za uzgoj

Jel bi imao neko neki savet da mi da za pocetak u prostoru od nekih 10 m2 u stanu kako bi bilo najbolje posaditi a da se to ne osjeća miris i koliko bi mogao da stavim biljaka hvala vam unapred.

jel ljudi moze netko da pomogne i kaze mi da li je ovde pametno da se pokrene uzgoj?

pozdrav!
Prije svega 10 kvadrata je jako puno prostora ili ti ga oko 10-20 naguranih biljaka koje ispuštaju toliko mirisa da moraš jako dobro to promislit sa ispuhom zraka.
Najbolje bi bilo da nije to soba nego zatvoreni box isto tako da je ispuh diretk van da nema nikakvog ulaza mirisa u prostorije. O 10 m2 ti je potrebno cca 20 zeusa (LAMPI) koje koštaju oko 2000-3000e + ostatak opreme… Dobro razmisli koji ti je cilj i koja je namjera ! LP

Pozdrav @anonym dobrodošao na forum :+1::v:.
Daj reci jel to pod zemljom, ako je na kojoj dubini je prostor? Trebam više info-a. Vlaga je sigurno visoka,uzmi hygro metar i izmjeri.
Moraš imat na na umu da treba ubacivat friški zrak u taj prostor. Imaš li tu opciju.
Meni neizgleda baš mjesto za grow, moguće je ali brate košta svaki vijak svak cijev, Za mene ne izvedivo odmah ti kažem. Jel to atomsko sklonište?,
Ako ako si sa :money_mouth_face:, znaš da je onda sve izvedivo.
Uživaj, pozz.

Može se, e to je već super situacija i mjesto za grow. Možeš tu šta got te volja.
:ok_hand:

E ovako ovo je kuca od 40 kvadrata koju bi isto mogao da koristim za uzgoj i ovaj tunel naravno treba mi savet posto nisam bas znalac u ovome budzet mi je za pocetak mozda nekih 2500 eura do 3000 molim vas da mi date savet da to skickar kako treba

1 Like

baci pogled na temu, pa razmisli još jednom sve ti napisali.
Sa 6 biljaka je problem, pogledaj kaj se meni desilo, imaš u dnevniku mojem, nije me bilo 10 dana i kaos, a zamisli tek projekat sa 50 - 100 biljaka. Plan before you grow!!!
Budem malo pogledal po net, raznim sajtovima kaj bi ti bilo najefikasnije, a da prođeš jeftinije. I ti traži pa ppšalji prijedloge kaj si našel i skakvom bi postavom od opreme krenul.

Dim s tobom kolega, uživaj i pomalo.

znam jasno mi je to imam nekoga ko je bec radio i poznaje malo materiju i ko bi zinio onde i posvetio se samo uzgoju

Računaj da ti treba minimalno 200-300 W LED tehnologije na m2, Quantum bords bi tu sjel ko dobar šamar hih.
Računam iz glave da uzmeš 300 W pa imaš 40 m2 prostor to ti je 12000 W na 18 h, kod vegetacijre iz utičnice. Pomnoži si sve sa nekih 110 dana, ako uzmeš neke brze indike dominant biljke. Mnogo brate je to, izačunaj pa dobiš iznos na 3 mj.Ja sam sad pre napušen, hiji. Imaš i kalkulatore na netu pa si pomogni.

ok racuncu to sad da vidim kaka ide a na taj prostor koliko bi trebao da dobijem kila na graju ako imam 60 biljaka

Ja bi bi htio da dobiješ 60 kila, al tu ti stvarno niko nemože odgovorit.

mislio sam uzeti box 2 x 2 metra i staviti u sobu sa kompletnom opremom sta misline o tome

2 Likes

Pa šta ja znam, ajmo reći jedno 2-3 tone sigurno, ostane ti da izvoziš u italiju jel :rofl:
Šalu na stranu, taj prostor je katastrofa, treba to prvo dobro očistiti i desinficirati od gljiva i vlage, i izolirati vrlo vrlo dobro sa folijom, i na takav prostor bi došlo samo vertikalni uzgoj u obzir, red biljaka u sredini i na obje strane zidova qvantne ploče, a biljke na mreži pustati da rastu u vis:

Jer kako mislis uopšte doći do kraja tunela :smiley:
Imas na growdiares, gledao sam neki dan, lik ubio u vertikal growu, slican prostor :wink: trazi tamo, citaj malo, istraživaj sam, ovdje na forumu isto imaš za čitati, stvori si sam kakvu sliku na čitavu situaciju…
https://uzgoj.org/c/vodic-za-uzgoj/19

2 Likes

svala na savetu pa nesto mora da vidim kako cu da to izkombinujem posto po svemu sudeci najbolje bi bilo da nadjem prostor van stana neki podrum ili slicno gde nema puno ljudi okolo

1 Like

Moj savjet ti je, da za početak uzmeš box 80x80 , možeš uzet i cijeli Grow Box set, i tu još dodaš ventilator za mjesanje zraka i da ti bude vjetar u boxu. I tu imaš samo opremu. Trebaš još neku dobru genetiku sjemena uzet, tegle od 8-11l, kvalitetna zemlja, i gnojiva Kad obaviš jedan grow u tom boxu, možeš ciljat na nešto bolje i veče. Ali prvo moraš vidjet kako to sve funkcionira, i dal če to tebi ič od ruke.
Ovo u 10m² če ti bit gubljenje vremena, a malo češ naučit. Mali box i tu češ puno naučit o našoj dragoj biljci. +kad zapne negdje, tu smo da ti pomognemo.

2 Likes

Možeš i tako. Samo onda bi trebal potrošit dosta love na dobru LED rasvjetu jer HPS puno grije. I vodi računa da trebaš dobar ispuh i dobar filter. A i više ventilatora. A vodi računa da se ventilacija dosta čuje, a ti si u stanu. U zgradama ti i zidovi imaju uši.

1 Like

evo izgleda ovako nije u podrumu nastavi ove kuce je moze naravno da ubacim vazduh racunao sam na to

1 Like