Potrebna mi je pomoc hitno!

Prije dva dana sam primjetio ovakve listove… Moze mi netko reci u cemu je problem I kako ga rijesiti… Ovo mi je prvi grow I nemam pojma sta radim… Radi se o skunk #1 ubacena u zemlju 04.05. I jos jedno pitanje ko zna jel pocela cvijetat!? Hvala

2 Likes

Pozdrav, i dobro došao :420:
Na prvi pogled fali joj magnezija( vec neko vrijeme).
Možeš li mi napisati u kakvoj zemlji raste? S čime je hraniš? Kad si zadnji puta hranio?. Koliko često je zaljevaš?
Sad če uskoro krenuti u cvatnju

3 Likes

Mikorhizu može naručit preko Botanike. Oni imaju od Organics Nutrineta. Isto tako imaju i Cal Mag.

2 Likes

Pozz evo slika od zemlje I gnojiva… Posadio Sam je prvo u petnjak od 15l…i prije nekih tjedan I pol Sam je presadio u tlo… Zaljevam je svaka 2 dana sa 15l vode… Svako peto poljevanje dodam malo gnojiva od koprive koje sam napravim… I do sada Sam je gnojio sa ovim gnojivom 3 puta!

1 Like

@Likan , pozdrav i dobrodošao na forum​:raised_hands:.
Ovo je Homeogarden linija gnojiva, ima ih u Bauhausu.
Možeš kupit i njihova gnojiva za vege i bloom, sad uveli i BIO liniju gnojiva. Njihova mikorhiza izgleda
ovako

3 Likes

Nažalost ni avedis.hr ni ekoterra.ba portali ne rade da bi više informacija dobili, no u suštini je to gnojivo koje sa vremenom se rastvara u supstratu i hranjive tvari budu dostupne biljkama sa vremenom pomoću bakterija i gljiva (mikorhiza), organski uzgoj jel, jesi vakcinisao možda supstrat sa kojakvim mikorhiza preparatima, u bauhausu se može pronaći.

Inače, na prvi pogled bi rekao da biljki fali hrane, mikornutrijenti, magnezij kao što drug @Mr.smokeallot napisa, dalo bi se riješiti sa dozom cal/mag gnojiva, no može poslužiti i magnezijum sulfat (epsom sol iz apoteke),

Kompostni čaj od koprive možeš koristiti kao dodatak, ali ne može u fullu poslužiti, i preporučio bi ti isto melasu od šećerne trske,

Melasa puna je željeza, kalcija, bakra, magnezija, mangana, selena, kalija, vitamina B6 i B3.

sa kojom hraniš biotop supstrata, a može i med poslužiti:

Med je bogat prirodnim šećerom i ima osjetni prehrambeni profil, a sastoji se od vitamina B6, tiamina, niacina, riboflavina, pantotenske kiseline i raznih aminokiselina. Med također sadrži minerale poput mangana, magnezija, željeza, kalcija, bakra, cinka, natrija, fosfora i kalija.

Jer pošto si već tako reći “obogatio” supstrat sa gnojivom koje kroz vrijeme “puffa”, bilo bi suludo sipati sada dodatno još drugo tečno full npk gnojivo, ja bi pokušao prvo “aktivirati” supstrat sa bakterijama/mikorhizom, i osvježiti ga sa medom i melasom uz dodatnu dozu kompostnog čaja od koprive, ili ciljano ideš na ono što ti treba, u ovoj situaciji: gorka sol (epsom sol, magnezijum sulfat).
(Može i cal/mag tečno gnojivo poslužiti ako možeš negdje nabaviti, ali lakše je doći do gorke soli…)

@Green420 jel možeš dati informaciju koji mikorhiza produkt se može uzeti u HR, u bauhausu?

3 Likes