Prevare sa lažnim CBD uljem

Kakvo je vaše mišljenje o cijenama cbd ulja i proizvodima na online šopovima, pogotovo na stranim, jer većina prodaju ulje od sjemenki konoplje, a isto prezentiraju kao full spektrum ulje, i samo argumentiranje da se ne prelazi dnevna doza od preko 5 kapi je izgovor da se ne predozirate vitaminima na dnevnoj dozi, sada kada pogledamo da neki šopovi traže i 40-60€ za 10ml flašicu “cbd” ulja, to je apsurdno, jer u suštini možete kupiti 750-1000ml bio ulja od industrijske konoplje za znatno manje novca (9-15€), dok “medicinsko” cbd ulje koje se npr dobije u apoteci (barem u DE), za isto se pacijentu nudi dnevna doza između 10-15-20 kapi, ko tu sada koga vara :slight_smile: što želim reći, tražite uvijek detaljnu analizu produkta od proizvođa od kojeg nabavljate vašu medicinu, ista stvar je i sa cbd cvjetovima, većina danas ispira iste da bi smanjili limit thc postotka, pa ponovo onda “špricaju” sa cbd isolatima cvjetove, dakle, možete biti preverani s CBD proizvodima…

2 Likes

Slažem se u potpunosti @Flo , ali je takva cijena CBD ulja na tržištu . Ja ga koristim i kupujem stalno . U HR npr. 10% ulje CBD a dođe nekih 500 kn bijednih 30 ml , bas tužno . Svašta sam probala i znam kad ne djeluje da nije dobro ulje . Do sad najbolje sto sam kupila je od Cannagota tvrtke . Pa eto mozda nekom pomogne . Najbolje imati svoje . :green_heart::green_heart:

3 Likes

Možda je najbolje kupiti direktno od naših proizvođača konoplje, od nas nitko nema razloga muljati jer nas većina ima hrpu kvalitetnog ulja… Na većini ovih uvoznih ulja po trgovinama piše npr. 10% CBD, 10% od koliko postotne paste? To nigdje ne piše a ako pitate u trgovini reći će vam da je to poslovna tajna… Trebalo bi pisati koliko miligrama CBDa ima u bočici… Ta muljanja nama proizvođačima rade štetu jer ljudi to skupo plačaju a onda im ne pomogne jer je unutra premalo CBDa…

2 Likes

Zato je vrlo bitno podržati domaće proizvođače, a ne poručivati sa stranih online šopova, pogotovo produkte iz Italije izbjegavati, kod njih je tlo već decenijama zagađeno zbog ilegalnog odlaganja otpada,
znači da si zasadiš nešto malo, seljaci moraju regionalnu organizaciju ARPAC zvati da bi prvo uradili analize tla na otrovne sastojke, pa čak i samu radioaktivnost:

Sa ovim problemom se suočava veliki dio Italije, tako da ja općenito izbjegavam produkte uvožene iz takvih zemalja, jer ako mafija može biti odgovorna za ilegalne deponije otpada u zadnji 40 godina, onda me ne bi ni čudilo da imaju svoje prste i na talijanskom CBD tržištu, još kada je profit prvi prioritet, onda je ljudsko zdravlje zadnja rupa na sviralu ne, iz tog razloga je bitno podržati domaće uzgajivače koji stvarno organski uzgajaju na čistoj lokaciji, a i kroz samu takvu podršku činimo cbd biznis na domaćem tržištu atraktivnijim, što otvara nova vrata i gdje se stvaraju nove šanse…

1 Like