Prva prava LED avanutura

Seeds:

Setup:

Lokacija/prostor: Trenutno je Mars Hidro 120x60x180.

Kasnije ču napravit growroom 160x100.

Rasvjeta:
Trenutno su 4 Stripa Samsung LM301B

Pogonjeni su Mean Well ELG 240-42A 3Y

Kasnije ide 10 istih stripova na dva okvira i bit će pogonjeni sa 2 drivera MeanWell HLG-240H-C1400A

Klima: Blauberg turbo-E 150 min 405- max 520

na njemu je toplinsko-zvučno izolirana cjev
I ventilator eurocool

Supstrat: Canna Terra Profesional

u njega sam umješao Big Plant od Organics Nutrients

Gnojivo: od @Sponzor Organics Nutrients
Starter kit Vidi sliku :arrow_down:

OSTALA OPREMA:
Watmeter, analogni timeri, Heatmate za klijanje, šprica za nutriente

LEDena Avantura 

Krečemo od presađivanja
Loots Of Zkittlez
Presađena je u 12. danu života (danas)

Sugar Breath
Presađena je isto u 12. danu života

Gorilla Bomb
Presađena u 10. danu života. malo je kržljava ali ide

After 8 sad je na 6. danu života. dugo mu je trebalo da izađe pa ću pričekat još koji dan sa presađivanjem

I još jednom sve zajedno

do sljedečeg emitiranja budite mi zdravi i veseli :biljka: :bud: :420: :crazy: :frula: :paketic: :vutra: :peace:

8 Likes

Sretno, debelo, masno kolega :vutra:.
Super strejnovi, najviše me zanima ovaj Sugar breathe od HSO.
Kolko si stavil grama Big planta, na kolko L zemlje?Potovi 18 L?
:seedling::green_heart:

3 Likes

Sjedaj, veži se, polećemo :hugs: sada će taj prah u rupicama njih boostat

Panel isto kada se sredi, bit će prženja :dagger:

3 Likes

Bok Uzgojaši
Prošlo je 7 dana od zadnji puta. Cure su super. Mad mi se čini da su ipak sporije. Prije bi topiral na 16-17 danu iznad 5. node… No na kraju se broje rezultati. :wink:
Temperatura : po danu je oko 27, a po noči oko 23.
Vlaga : po danu 60% a po noči 70%
Za koji dan ću topirat. Zalijane su bile jednom sa litrom vode i 2ml Power Plant

2 Likes

Moje već skoro bile izrasle na 6 nodu, danas ih topirao na 4-3 nodu nazad, lude…
Ali da u pravu si, ostanu veoma zbijene, ali to je zbog spektruma, da si bacil tu 5000k, vidjel bi razlike :wink:
Ali šta je tu je, čim one uhvate malo više mase, vidjet ćeš ti kako to leti u zrak… dont worry, a i to što “sporo” rastu, to je sasvim normalno kod organskog uzgoja, što i sam znaš, dont panic on titanic :stuck_out_tongue:
Eh da kod mene je na vrhovima točno 20 000 luxa (imam lux eter, kupil na amazonu za neki 30 eura, niš posebno) pa se po tome orijentišem, potrošnju wati uopšte ne gledam, već samo da luxi štimaju, i biljkama godi super, još sam i co2 bagove ubacil, tak da se nemaju šta bunit, bolje im je nego meni…

5 Likes

Topirane potrudio sam i čak sam iznad 6. Node uspio. Od svake ce bit po 12 glavnih​:grin:
Lot’s of Zkittlez

Sugar Breath

Sutra je Gorila na redu a prekosutra After 8

4 Likes

Bok Uzgojaši
Jutros sam topiral
Gorilla Bomb

After 8

Usput sam naletio na nepoželjne letače Fungus Gnat

Odmah sam smixal neem ulje i poprskal po površini zemlje. Nadam se da će ih to otjerat, ako ne, imam i drugih oružja pri ruci.

4 Likes

Nematodi pomazu protiv njih, zatim perlit gore oko stema, da vise ne izlaze.

3 Likes

Gdje ih nađeš :mosquito:, one žute folije protiv leteće gamadi stavi .
Posipaj kak veli Flo , može i pijesak naravno prokuhan . :rescue_worker_helmet: :crossed_swords:
yellow-sticky-trap-400x400

2 Likes

Bok Uzgojaši
Evo nas na još jednom update-u :420:

Cure odlično napreduju, fungusi još malo i riješni su. Svaka dva dana nađem po 2-3 mušice, poprskam po površini zemlje sa Protect killer. Danas nisam ni jednu našel pa bi reko da su i odlepršale, ali za svaki slučaj držim oko na njima.
Zaljevanje se pomaklo sa 5 dana na 4, svaka dobije 1,5l. Od gnojiva dobe Power Plant i Big Start. Uskoro ih moram preselit u veči box jer uskoro ovdje neče bit mjesta.

I sve zajedno

7 Likes

:muscle::green_heart:Prekrasne.Samo vodu rokaš ili si već stavil koji put Big start i Power plant? Nisi nike pisal, a vidim da po tablici ide Power plant od prvog tjedan i Big :seedling: u 1. i 3. tjednu.
Sretno dalje :peace:
:bud:.
edit - sry, sad primjetil da si pisal kad si daval gnojiva. :rasta:
čital sam kak si pisal, pa sam zaboravil, idu dani, prevrtel opet dnevnik sve po PS-u.
:exploding_head:Dim dva manje :dizzy_face::exploding_head::face_with_hand_over_mouth::sunglasses:

2 Likes

Bok Uzgojaši :grin:
Vrijeme je da se malo updatamo.

Cure su dobile novi dom, sad su u boxu 100×100×200.
Za rasvjetu sam dodal još 4 stripa i stavil bolji driver. Sad je Mean Well HLG-240H-C1400A

Sugar Breath je izbačen iz boxa jer mužjak

Korjenje je bilo odlično, za 4 tjedna se popunila tegla od 12 litara.
Ostale 3 ljepo uživaju. Sad sam jednom preskočio dodavanje Power Plant jer su dosta napucane dušikom. Panel radi na 150W. Temperatura i vlaga su u granicama normale.
Od danas idu na 16/8 režim. I još desetak dana da popunim prostor i mogu u cvatnju :biljka:

Loots of Zkittlez- dan 35.
Kraljica u boxu. Predivno se razvija i porilično je široka. Volim kad imam takve biljke.
Prije 3 dana sam krenuo sa LST

Sad je več puno ljepša

Gorilla Bomb- dan 33.
Još uvjek je zbijena, ali se grančice fino probijaju iz tog žbuna
Još koji dan pa ću i na njoj krenut sa LST

After 8 OG- dan 29.
Još uvjek se oporavlja od FIM- i misli da je F.U.C.k I Miss :sweat_smile:
Drži se savim ok, bočne grane se ljepo razvijaju i za koji dan i nju krečem rastezati

I za kraj po koja zajednička

Do sljedečeg tipkanja, budite mi Zdravi i Veseli :peace: :vutra:

6 Likes

Oprema za prste polizat :relaxed:
prekrasno sve to izgleda + odlično gnojivo + trening = monstrumi :slight_smile:
Jako fine dame :crossed_fingers:t2:

2 Likes

Ja mislim da nema puno razlike između Organics Nutrientsa i Advanceda (govorim o iguana organic seriji AN-a), iste ćeš rezultate dobiti sigurno, samo dodaj si melasu umjesto carboloada, i možda jednom tjedno dodati im guanokalong taste improvera (šišmišova kakica, booster) i na konju si, biljoze extra izgledaju, bit će to prva liga za čadit, keep it up drug.

@Vlado isto velike kao i njegove, možda za 2 node veće, pak radim sa mineralnim gnojivom pa to brže papaju, tak da i brže rastu ne… ali tu su negdje, iste su

4 Likes

Hvala kolega, bum se sjetil :420:

1 Like

Treniramo​:grin::grin::deciduous_tree::herb:

Lot’s of Zkittlez dan 38.
Još tjedan dana i mislim da flipam​:rose::sunflower:

3 Likes

Bok uzgojaši. Radi tehničkih problema nema zadnjeg updatea.
Idemo ponovit gradivo
Dakle prije 2 dana sam postavio SCROG mrežu.

Jučer sam flipnuo na 12/12. Jučer sam ih i hranio. Trebal sam stavit i mycorhizu al zbog neznanja sam ju stavil u vodu pa se ni nije razmočila. Al dobile su Big Start I Power Plant u punim dozama. Sljedeči puta ide mycorhiza posipana oko steam-a, malo zemljice i dodat ću melasse.

Lot’s of Zkittlez
Odlično se razrasel, mreza mu je ljepo sjela

Gorilla Bomb
I dalje je najniža i najzbijenija u boxu. Vidit čemo kako će rast sad u strechu

After 8 OG
Dobro se razrasel imamo i po koju grančicu viška, rastu na sve strane oko vrha. Bit ce da je od fulanog FIM-a

I kako je to izgledalo kad su sve zajedno

I evo nas došli smo do još jedne mreže. Ovaj put mreža za komarce.
MOSQUITONETTECH
Ovaj trening je osmišljen, u prvom redu, da se što više grančica probije do vrha krošnje i da budu u istoj ravnini. Postavlja se na visinu najviših vrhova na krošnji, mreža te vrhove pritšče da ne mogu ić u visinu dok se sve grančice ne proguraju do mreže. Tada ti vrhovi zajedničkim snagama dižu mrežu i rastu uravnoteženo.
Mreža će biti postavljena 7-10 dana.
O ovoj tehnici nečete naći baš nešto opisa, ja sam to kopiral od jednog kalifornijskog growera. A on je kopiral od nekog starog farmera. Tako da sam sve vidio samo na slikama.
Ovo mi je 3. Put da idem sa tom tehnikom. Jednostavno vidim da odgovara meni a i biljkama.

Evo kako biljke izgledaju prije mreže

Evo i nakon postavljanja

Pitanja dobro došla
Do sljedečeg tipkanja budite zdravi i veseli :peace:

5 Likes

Jel su to tri stripa, uskračeni za po 7 dioda?
Inače, stripovi su strava!
I to baš ovi lm301b…
@Flo, ti bi to trebao znati, jer istina, da cri 90 i nije bolji za Cannabis od cri 80?
Ako idem nekom logikom, baš i ne…
Cijenom su isti… Razlika između b i h dioda su vidljive. Oba borda su Zeus 308xt. Jedan je ONE(h diode), drugi sa b diodama. Oba su 3500k

A stripovi u kombinaciji sa Zeusom, isto dobra solucija. Ali, na ovoj slici su 4 stripa na heatsincu 2700k,a Zeusi 3500k(lm301b)
Oko 500w,s time da nikada nisam imao potrebu, iči iznad 75% snage

3 Likes

@Gasoo

Prve Samsungove LED diode koje su izgrađene na velikim LED pločama (quantum boardsima) za rast bile su LM561C. Opremljen novom flip-chip tehnologijom, nasljednik LM301B uspio je ponovno povećati učinkovitost bijelih LED dioda i tako najaviti trijumf LED dioda srednje snage u hortikulturnom sektoru. S rastućom popularnošću Samsungovih LED proizvoda među proizvođačima, nije ni čudo što tvrtka pokušava dalje razvijati ovo tržište. To je prvi put postalo očito kada je Samsung objavio vrijednosti PPF za LM301B. Od tada nadalje nije trebalo dugo - a proizvođač iz Južne Koreje najavio je vlastitu verziju dizajna LM301 u hortikulturi u proljeće 2019.

Ali sada dolazi uzbudljivo pitanje: LM301H vs LM301B - koji je LED bolji za rasvjetu?

LM301H - se ovako reklamira:

• Učinkovitost fotosintetski fotona od 3,10 µmol/J pri 65 mA (odnosi se na hladno bijelu verziju 5000K)
  • Premaz protiv sumpora

Prema tehničkom listu (datasheetu jel), LED LM301H ima ista električna i optička svojstva kao i varijanta LM301B. Dostupan je u raznim temperaturama boja od 2200K do 6500K i u indeksu prikazivanja boja CRI 70-90.

Druga inačica je nazvana LM301H, koje su od nedavno također dostupne.

Informacije o LM301H prilično su prosječne:

• Učinkovitost fotosintetskog fotona od 2,75 µmol/J na 65 mA
  • Rješenje u jednom paketu za povrće

Ova posebna varijanta ima modificirani spektar, primjetna je mala snaga u plavom opsegu, dok je zeleno-žućkasti i crveni spektar podignut. Prema Samsungu, salata/povrće bi s tom varijantom trebalo “bolje” rasti jel, ono što je razočaravajuće je učinkovitost, za koju LM301 serija ne opravdava, jer u suštini dobiješ kod lm301h 5% više efikasnosti, ali i napajanje bude veće jel, isplatil se?
Isplatilo bi se samo ako dođeš do bolji bin verzija, recimo LM301H SL Bin, no malo koji proizvođač kvantum ploča ih printa, tak da će mo se još načekati, sada je na tebi oćeš platiti više i goniti sve na većem napoju, ili se držiš default varijante koja isto jede malu djecu što se tiče efikasnosti, ja posjedujem obe verzije, i ne vidim bog zna neku veliku razliku, jedina razlika je u nabavci = €.

p.s
CRI (Colour Rendering Index) 90 ima jači opseg boja, ali zato gubiš na efikasnošću, međutim, pri visokom CRI od 90 i više, učinkovitost u lumenima po watu opada, tak da po mom mišljenju je CRI 80 okay.

Tebi bi dobrodošlo umjesto otih stripova, ovi od osrama, ubilo se za cvatnju:

(iste bi samo gonio u cvatnji)
Dok recimo, ovu verziju uzmeš za vegu:

3 Likes

Jesu, po 5 chipova ne svjetli na ta 3 stripa. Hebat ga, prvi put sam lemio pa sam valjda nešt prekuril. Malo me to smeta, al dok dobro rade posao nek bude tak. I još bi ih trebal razmjestit jedan u ljevo a drugi u desno i tak redom, al nemam baš vremena, desna ruka mi je skoro neupotrebljiva pa mi to sve dugo traje. Al budem jedan dan to poštimal…
Dobru kombinaciji si složil sa stripovima i Bogovima. :ok_hand::ok_hand:
Daj nas počasti dnevnikom da vidimo kak to ide kod tebe sa Bogovima​:fist_left::love_you_gesture: :peace:

Odlično @Flo sad imam dobrih podataka u dnevniku. Respect My Brotha​:hugs:

2 Likes