Sjeme muško ili žensko

E ovako imam pitanje znači dobijo sam neke cvjetove i sad stvarno su vrhunski a u njima sam našao sjeme pa me sad zanima kako znati ustavri dali se može znati koje je muško koje žensko? Hvala i lp svima u grupi

1 Like

Pozdrav, spol nije moguće znat, kada tako nađeš sjemenku u cvijetu. Moraš ju posadit i stavit pod režim svijetla 12\12 dan\noć da ti pokaže spol. :+1:

1 Like

ili, ako ima malo sjemenki, moguće selfi, pa je omjer ženki i mužjaka u dobru debelu korist ženki, no incestuozne oplodnje rezultiraju deficitom na svim mogućim razinama, možda u ne u prvoj generaciji ali dalje drastično, jednostavno je protivno načelima oplodnje u svim sektorima…
također; sjemenke koje izgledaju idealno, kako sjeme treba izgledati, bez devijacija, izbočina na jednoj strani, asimetričnosti, znači što idealnija, zrelija, ljepša, veća, ne najveća, ni prevelika, ali veća od većine, a idealna…ugl su ženke po mojem iskustvu…to sam davno čitao i probavao sa divljim sjemenom dosta, ulomi se jajan ali bolje pogodiš kad radiš na više…
ima još nekih naznaka mužjaka u razvoju dok su mladi ali ti treba iskustva da ih prepoznaš rano prije vremena…
neiskusnim i početnicima je najbolje provjereno žensko sjeme, jer gube puno na učenju i prepoznavanju, fulanju kad jajan uđe, pa pohermi nešto, a to se prenosi na susjedne skrivene pušaće i growere, pa negativo utječe na kompletnu scenu…
7 eura nije neka lova danas, ubodeš ženkicu, automatic neki i gas…sve su najbolje i najfinije kad ih pobereš sam, sjeme iz heda je ok ali nemoj trošiti energiju bezveze, kockaš se previše…ili bar poduplaj s tim sjemenom i neki zicer kupovni, pa ti tu neko pomogne kod selekcije…