Sorte - distribucija i uzgoj u HR - pomoć!

Lijepi pozdrav svima.

Molila bih, da li netko mi može pojasniti iz kojeg razloga se npr Pineaple Express bez problema prodaje putem web shopova (u HR) a ista sorte se, sukladno Pravilniku o uzgoju (. :: Propisi.hr :: .) ne može uzgajati u HR - sorta nije navedena na popisu? Koliko vidim, nije navedena ni na cjelokupnoj EU sortnoj listi: https://ec.europa.eu/food/plant/plant_propagation_material/plant_variety_catalogues_databases/search/public/index.cfm?event=SearchVariety&ctl_type=A&species_id=240&variety_name=&listed_in=0&show_current=on&show_deleted=
Naime, krenuli bi prci put u vanjski uzgoj konoplje, cca 800 biljaka, zemlju imamo, sad slažemo priču…
Hvala unaprijed!

3 Likes

Sjemenke bilo kojeg straina sa velikim postotkom thca se normalno kupuje preko grow shopova!
Ne samo Pineapple expres, sve!

1 Like

Da, ali se ne mogu saditi tj uzgajati u RH? Dakle, ako sam dobro shvatila, ne postoji popis sorti koje se smiju distribuirati u RH kao što npr postoji popis sorti koje se smiju uzgajati?
Postoji li neki pravilnik o distribuciji konoplje na razini RH? Ili vrijede ista pravila kao za EU?
Nova sam u tome pa se informiram na sve moguće načine .

1 Like

Ovdje sve imate i možete kontaktirat kolege, koji se već bave s CBD uzgojem!
Inače, biljka ne smije imat preko 0.2%thca i one se smiju uzgajat, neke za CBD, a industrijska konoplja za neke druge stvari!

3 Likes

Zahvaljujem, to sam sve već proučila, odradili prijavu za uzgajivača konoplje itd itd… Hvala :slight_smile:

4 Likes

Svaki shop moze legalno kupit bilo koi stain koji ima thc do 0.2%, a uzgajat se moze samo vrste s EU liste… kad malo dublje udes u sve skuzit ces stvar svega. Ukratko, svi ti kushevi,haze-ovi,skunk-ovi i ostali stainovu su zabravo samo “rebrendirani” stainovi s EU liste. Jer ti legalno proizvedes “Carmagnolu” i vodis je pod “Ana kush” ili kako god vec zelis… samo sto kompanije kao u Svicarskoj, koje su vec godinama u poslu s konopljom i imaju limit do 1% thc, lanaratorijski prave npr OG Kush 0.6% thc,12% CBD, a isti taj kush za EU trziste iznosi 0.2%THC,5-6%CBD!

5 Likes

Ma to mi reci.

1 Like

@BlackCherry OK, tako sam i sumnjala. Interesantno… :slight_smile:

2 Likes

I da, po zakonu trenutno se nesme uzgajat feminizirane sorte, vec samo regular. Imas i jednog automatika na listi to je Finola.Meni osobno su najdrazi automatik stainovi, jer mozes odradit nekoliko tura u jedno ljeto, samo kolega s foruma je imao iskustvo s Finolom i thc 1% cbd 2%, sto je jako lose, em sto imas nelegalan proizvod, em sto imas mali postotak CBD-a za izvuc ulje. I onda normalan covik shvati, legalno uzgojis Finolu koja moze preskoracit limit i to x5 puta, a nemozes legalno posadit “pravi” automatik koji ce imat thc 0.2/0.25(kao sto ima kod seedsman-a pink kush cbd radio mu je 1:30) ima ih jos al taj mi je prvi pao na pamet.Neznam dali si upucena, al UN je izbacio travu s liste narkotika tako da se razgledava mogucnost dizanja limita na 0.3% kao sto vec i je kod nekih EU zemalja, a tko zna mozda i dozvole fem sjeme.

4 Likes

Da, upoznata sam sa UN-om i micanjem s liste opojnih droga. A to za 0.3%., za sad su to kuloarske priče ali možda možda…tko zna…Jako sporo se mičemo prema naprijed, usporedno s ostalim EU zemljama a šire da i ne govorim. Postoji li neko rješenje u slučaju da se desi situacija kao i kolegi, mogu li se određeni prerađeni proizvodi u tom slučaju prodavati u inozemstvo? I da, da li netko zna možda da li je nužno posjedovati GMP certifikat za prodaju u inozemstvo? Da li je nužno uopće posjedovati kakav certifikat npr za cvjetove, da su iz ekološkog uzgoja ili nešto slično, neovisno da li se prodaju na HR ili INO tržištu?

1 Like

Za taj Pineaple Express postoje i CBD sorte koje se ne uzgajaju u hr. Ti shopovi koji to prodaju prodaju jer im je dozvoljeno prodavati CBD produkte koji po analizi imaju dozvoljene količine THC(0,2). Isto tako ja mogu uzgojit neki CBD cannabis i dam mu ime npr. Strawberry Banana i stavim rezltate s testiranja cvjetova koja mora pokazivati jasnu sliku kolko je CBDa i THCa…
Ovdje se možeš informirati o legalnom uzgoju Cannabisa Legalni uzgoj kanabisa CBD - popis sorti - #49 by Flo

2 Likes

Zahvaljujem na info!

3 Likes

@Ana :legalize: Sretno u uzgoju

1 Like