Sušenje

Postovanje novi sam prvi put da ne duljim haha … dobio sam od kolege biljkicu gotovu na meni je da je osususim i odradim do kraja medjutim jucer nakon treceg dana sam primjetio par plijesana(ko paucina nesto) odstranio sam to, susi se u sobi u kuci prozor na kant otvorent samo zbog zraka temperatura ja mislim okej sobna je nekih 20ak samo vlagu ne znam kako da kontrolisem ima li neka fora cuo sam za sol ostavio sam da izvlaci vlagu… da li bi bilo dobro da navecer zatvatam prozor a preko dana stoji otvoren i ventilator … ili neki prijedlog kako sta …hvalaa

1 Like

Poz…daj neke slike ako može…
Probaj nekako saznat kolika ti je vlaga u prostoriji di sušiš…
moje mišljenje ako imaš bud rot baci to odma u smeće :v:
…probaj odstranit tamo di vidis da ima plijesni i pregledaj ostale vrhove pod mikroskopom ako imaš…
sve u svemu ja bi to bacil…nebi sa plijesni riskiral :v:

…After bud rot has set in, there’s not much you can do to reverse the spread of the fungus…

Peace (A)

1 Like

Mislin da mi je plijesan napala sve propalo u pm

1 Like

2 Likes

Po slikama ja ne vidim plijesan samo trihome…daj jos par slika ak mozes

Ako imas ovako ko bijelu paucinu onda imas plijesan da… Kolka ti je vlaga i temperatura di sušiš??

1 Like

Temp oko 11 a vlaga 80% ja isto mislinda je plisan jer kad san je sisa nije bilo ovako puna trihoma a i pogleda san pod nikroskop i mislin da ima kao paucine malo

1 Like

Nači katastrofa uvijeti za sušit,nije čudno da imaš onda plijesan…20c i 50% vlage bi se trebalo susit…ne znam iskreno po ovoj slici kaj si stavil ja ne vidim plijesan…pregledaj dobro pod mikroskopom…

2 Likes

Evo san proba pod mikroskopon slikat

1 Like

Ne vidi se ništa brate mrlje samo haha :v: Pričekaj još koji dan da vidiš dal se bude razvila plijesan ili ne

1 Like

A ocu pricekat cu al mislin da je to to a nista jbg bit ce sta bude problem je sta vec misecima je vlaga u zraku 70-80% a ja neman odvlazivace a i neman je di susit najradije bi je u kucu odnio al prejak je miris to cila kuca zamirise u sekund

1 Like

A znan nemoze bolje ubg mob mi ima skoro 4 god pa mu kamera nije bas najnovija

1 Like

Kako sušiš, u nekoj kutiji sa ventilatorima, na štriku, u ormaru u boxu, sa ventilacijom ili bez, de malo više detalja da ti mogu nekako pomoć, ovdje jedino što sam shvatio da je izvan kuće i da je temperatura niska a vlaga visoka, a da bi te savjetovao malo bolje treba mi malo više detalja, ja sam brate sušio i na -5°c al sam vlagu ventilacijom drži na 40% , zato pliz piši opširnije da ti pomognem kvalitetnije, uzeo si top opremu i sve, šteta bi bilo da sve propadne…

U kuci je visi sa plafona nema ventilacije ima prozor al sad ako je zahvatilo gotovo je probat cu sutra booje slikat preko mikroskopa pa da vidite

1 Like

A boze moj ako propadne sta cu sad sljedeci put ce bit bolje bit ce toplije dolazi lito imat cu dobre uvjete ovaj grow ionako od pocetka isa naopako volio bi eto da iman za zapalit da nemoran kupovat

1 Like

@Boskobuha nema tu pljesni, bar se ne vidi na slici

1 Like

Ako nema onda super al vidit cu sta se dogada sljedecih par dana posumnja san na plijesan jer cvitici izgledaju koda je snig pao po njima nisu ovako svjetlucali kad san je osisa

1 Like

To su trihomi, al uz onakve uvjete sušenja bi se mogla javit i pljesanj

2 Likes