Svijetla za uzgoj - Quantum Boards, LED, COB, HPS, CFL

Garancija davno prošla, dobio na poklon moglo bi se reći :smile:

2 Likes

Vjerujem zasluženi poklon, meni da se tako šta desi nabili bi me nogom u guzicu jer nemam para za uzet ni taj 1 set a kamoli da kupim više i zaslužim zahvalnost u ovome pogledu :rofl::v:

2 Likes

Jel smijem imati crvenu grow lampu u kombinaciji s bijelom od same sadnje pa do kraja biljke

1 Like

Smiješ, što više različitih boja u spektrumu, to bolje za rast biljke, u prirodnom ciklusu vani imaš samo male povišene postotke plavog i crvenog spektruma u različitim dobima godine zbog pozicije sunca, proljece/rano ljeto imaš više plavila gdje se odvija samo vegetacija, dok pri kraju ljeta i u jesen imaš više crvenila u spektrumu gdje se odvija cvatnja, ali inače uvijek imaš full spektrum boja, samo što su neke povišene u različitim dobima godine, ali sve u svemu u indooru možeš mješati šta hoćeš, neke biljke će na različite načine reagovati, razmak internoda, noda, izgled listova… Ali sve u svemu, smiješ, što da ne, ja sam prije znao uzgajati biljke samo pod crvenim svjetlom, pa su opet rasle i imale neki urod…

2 Likes

Odlicno…imam nesto crvenih i nesto bijelih ali nemam nijednih dovoljno ali u kombinaciji ce to biti taman…samo nisam znao jel smijem crvene bas od samog pocetka

1 Like

Ako misliš mješati LED e27 žarulje, traži 2700k, 3000k, i 5000k, i njih mješaj, napraviš ovakav panel sa malo budžeta:

3 Likes

Jel ovo svitlo valja ista moze savjet

1 Like

Stara verzija panela, fulja se po šopovima već par godina, izgleda ostalo na lageru, pa se ne mogu riješit.
Ako već daješ 300€ na panel, onda si uzmi provjeren kvalitet sa novijim čipovima kod www.cre.science, još dobiješ i popusta 5% sa kodom “uzgoj.org

Mislim, ono, što bi davao 300+ eura na nešto što je već 5 godina na tržištu, kada za iste pare možeš panel uzet sa novijim i efikasnijim čipovima.

4 Likes

Al neznan sta uzet iman prostor 100*100 jel moze onda jedan fluxshield gold i jedan silver ne razumin se bas u sve te brojeve i neman pojma sta znace

3 Likes

2 gold flux shielda bi tu pasala, dobiješ ukupno oko 500w, ali pustiš oba panela da rade pojedinačno na 150w (ukupno 300w) da dođeš na 3.2 µmol/J.
Koliki ti je budžet? (ako nećeš javno o tome, pošalji mi privatnu poruku, ili se javi putem četa, mogu te direktno spojit sa vlasnikom cre scienca, pa tak da možeš i neki modularan panel sastavit po želji za svoju površinu u obliku tvog budžeta…)

3 Likes

Pa isa bi do 500-600 e jel
se moze sta sklopit za to

2 Likes

Sredili smo 2 wingman seta za VRLO dobro cijenu uz fin popust :wink: nadam se da si zadovoljan @Boskobuha

1 Like

Ma prezadovoljan zahvaljujem zelin uzgojit da to ba nesto lici a i da gustan u dimu

4 Likes

Stiglo zahvaljujem @Flo sta mi je pomoga oko nabave

5 Likes

@Boskobuha OPA, bravo, :bulb::electric_plug::zap::zap:
Koji model si uzeo?

2 Likes

Dva wingmana mk2 tako nesto

2 Likes

Flux shield silver je u pitanju :v:al novi sa dodanim plavim diodicama…ja iam bez tih plavih

2 Likes

Rasparvljali smo nesto o tome sta da stavi pa san mu reka neka stavi sve kad vec kupujen kupit cu kako triba sve i miran

3 Likes

Ma ovo bude vrhunski :ok_hand: poslikaj kad spojiš i kad bude u akciji :v:

2 Likes

Evo spojeno samo neznan na koju jacinu da namistin i koliko od biljaka

4 Likes