Tropicanna poison & Critical orange punch

Seeds:
Tropicanna poison (Sweets seeds)×3
Critical orange punche (Dutch passion)×1

Setup:
Mamut 120 pro+

Lokacija/prostor:
120×120×200

Rasvjeta:
4 Quantum bordova(120w+120w+150w+150w)
Klima:

Ispuh:Turbina Black orhid 125
Upuh:Vk turbina 125
2 oscilirajuča ventilatora,jedan običan i jedan stupni,stavljen vodoravno

Supstrat:
Canna terra profesional

Gnojivo:
Advanced nutriense (Iguana grow,Sensi bloom a i b,Nirvana,B52,Big bud, Overdrive, Rhino skin i Carboload
Mikoryza:Kraken u vegetaciji,Pandora u cvatu

Voda (pH):
7.1 iz pipe,bez gnojiva spuštam na 6.5

Evo jedan dnevnik za kolege, dugo se nismo družili…

Tu su u vege boxu(Homebox ambient 120PAR+)
Presađene i evo ih prije buđenja

Desna,naprijed se izravna cca sat vremena po paljenju svjetla.

Trenutno samo 3 borda radi na 60%. Svi bordovi su 3500k,ali Zeus 308ONE ima lm301h diode i one bacaju malo više žuto svjetlo…
Imam još jedan dnevnik u najavi,pa nadodam još ovdje , što sam zaboravio!
Slobodno pitajte,savjetujte itd.tu smo da se družimo. U mom dnevniku nema spama…samo pravila foruma,a što god vam padne na pamet,samo rokajte :+1:

Do sada su dobijale B52,da ih pogura,dok se zemlja ne aktivira i sad voda(6.5ph),jedno 10ak dana. Onda u vegetaciji, dobijaju Iguanu grow(ostalo mi još malo,da potrošim,a preskupe su,da bi ih ponovno uzimao). U cvatu ide Sensi bloom a i b+Carboload,pa ubacujem Big bud,B52,Rhino skin i Nirvanu. Kasnije,Big bud zamjeni Overdrive i tako mi se pokazalo najboljom kombinacijom!

1 Like

Sretno kolega, na kojem razmaku držiš zeuse sad u vegetaciji?zanima me ovaj Zeus ONE, koja je razlika između njega i 308xt,ako znaš?jel su samo diode drugačije, il je možda slabiji u wataži?

1 Like

Zeus ONE je puno blaži za biljke i na istoj visini i jačini,daje jači PAR od lm 301b dioda ili Zeus 308xt!
Zato sad i imaju mega sale jedan board 69€<2 kom po 59€ i 10+ po 49€…ove starije modele 308xt,ONE je 100€…
Iste su snage,ali ONE traje puno duže. Za sada mu je 6. Ili 7. Grow i sve diode rade!

Ja ih u vegetaciji držim dosta visoko na jačoj wattaži cca 70-80cm i biljke kako rastu,rastu prema svjetlu i kako su višje,dobijem puno manji razmak između nodova na vrhu!
Uglavnom,to je moj način treniranja i zadnja 4,5 growa,pokazalo se idealno bez ikakvog treninga,osim topanja. Kasnije (u ovoj fazi), defoliacija fun listova,a glavne grane savijam prema van i nakon swicha 14-21dan,lolipop…

Stavio sam im diy CO²(limunska kiselina+ soda),puno bolje podnose svjetlo i višlju temperaturu!

Tropicanne

Presađivanje nisu ni osjetile…
I ovo je Critical orange punche

Za CO² se može koristiti i jedan preparat,ne mogu se sjetiti formule… uglavnom,skužili du što stavljaju u one bijele vrečice i kila toga košta 20ak€ . Ako nekoga zanima,budem išao pogledat,a može se naručit bez problema!
I ova solucija sa limunskom i sodom CO² ide preko 1000ppma!

Edite:

Kemijska formula amonijeva bikarbonata je NH4HCO3. Punjenje vrecice neka bude oko 150gr kao kod kupovne, velicina vrecice odprilike nekih 20x10cm. Na vrecici je potrebno izbusiti za pocetak barem 5 rupa, a ca 2 tjedna nakon toga jos 3 rupice. Napravio sam jednu testnu vrecicu od 80gr i sada nakon tjedan dana je laksa 6gr i rekao bih da je aktivirana.
Evo i mogu reći,da funkcionira!

3 Likes