Vaše chili papričice

Šta vi imate ove godine na balkonu ili u vašem boxu, ja sam ove godine izabrao nekoliko sorti:

1. Arlecchino
  2. Bolivian Rainbow
  3. 7Pot 7Pod Jonah
  4. Black Prince Chili
  5. Aji Charapita
  6. Trinidad Scorpion Moruga
  7. Cheiro Roxa
  8. Jalapeno
  9. Peruvian Purple
  10. Capsicum Kayenne

Arlecchino sorta oprašena sa Jalapeno

Cheiro Roxa sorta oprašena sa 7Pot 7Pod Jonah

4 Likes

Ništa od mene ove godine, popikal 30 kom. raznih sorti, i nevrijeme mi bacilo rasadnik i ode sve u k…:sob:

2 Likes

Moja black prince x jalapeno biljčica danas poslije silne kiše

5 Likes

Da, gore i dole :sweat_smile: :joy:

1 Like

Evo na vrtu malo čili papričica, cherry rajčica i ljuti feferoni :smiley:

4 Likes

Eo zavrsil se i chili uzgoj, nesto par jalapenosa, i ostalo scorpion moruga :slight_smile:

3 Likes

Tako sam ih kiselio!
Ove godine su prve pale, a nisam znao šta bi s njima, pa smo kiselili Jalapeno i Scorpion red. Jedan Scorpion na teglicu Jalapena!

Na godinu ide Jalapeno × puta i Habanero, jer ostale su prejute. S njima mažem, ekipi grlo od pive​:face_with_head_bandage:

3 Likes

I jednu pastičnu vilicu :rofl:
Sorry moral sam napisat kad sam ugledal vilicu. Ili služi za nešto drugo :thinking:

2 Likes

Čovjek se snašel, to je zamjena za

2 Likes

Da ih drži ispod octa:)
Ima za kupit okrugle, plastične, pa se one uguraju, ali ovo se našlo prije:)

Eto kolega ima kao moje. To je to…
Nisu jako ljute kada odstoje u octu i paše za mamurluk:)

1 Like

E to @Gasoo još jedan čilijaner među nama <3 by the way, kakvi sorti imaš u kolekciji, jesi križao šta svoje?

3 Likes

Naručio sam sjeme i prve 4 sorte su bile Jalapeno, Scorpion moruga red, Habanero red i Carolina reaper. Njih sam uzeo, a izmješale su se sigurno!
Jalapeno mi je mali, debeli. Liči na veliki Habanero, ali kažu da se ne mogu sve sorte križat(svi pametni), ali kad sam pitao koje bi se mogle? Nisam dobio odgovor…
Sad se baziram na Jalapeno, jer preljuto je to uff… Ubacit po koji Habanero u Jalapeno i kiselit mi je namjera za sljedeću godinu. Već u sobi imam par mladih i ovogodišnje, koje su u sobi nastavile davat plodove. Neke sam ošišao, kao da prezime, ali na toplom i sunčanom mjestu su, pa rastu dalje!
Previše ih vole nametnici, da bi ih stavljao u box! Ja imam sreću, jer mi je dvorište puno guštera, tako da nema nametnika!
Svoju sortu nisam radio. 2Caroline sam ostavio u sobi i kako ih nije imalo što oprašit, uzeo sam kist i sa cvijeta na cvijet i bude koja slika. 3 puta su bacile cvijetove, sada 4.put daje cvijetove, a kako ju sam oprašim, krenuli su i plodovi!

3 Likes

Sve zavisi, kakve soseve voliš, ja u zadnje vrime pravim čili soseve na bazi sokova: mango, narandže i tak to, i stvarno su prva liga… Ja ću uskoro ponovo u šoping, pa ću si uzeti još jedno 10-30 sorti različiti, pa iduću sezonu razbiti :smiley: a i moram ovo svoje isto uskoro na klijanje baciti, kontam krajem godine, pa ću im box napraviti kakav…

P.s
Ovog ću puta više ciljati na jalapeno sorte, neke crosseve, ima ih dosta, ako bude zatrebalo, mogu poslati poštom :wink:

1 Like