Welcome to Chilliman420 offtopic corner ✌️🍀

Dobrodošli u moj kutak… :v::four_leaf_clover:

Budući da smo temu o Struji zatrpali offtopicom, napravio sam temu za sav offtopic koji se tiće mene, a
@Green420 će prebaciti postove, hvala svima na razumijevanju i Greenu-u na uslugi… :v:

2 Likes

40 posts were merged into an existing topic: Električna struja i ostala pitanja

Nažalost moro sam se oprostit od lavandera i poklonit ga pticama za hranu, sjeme nije proklijalo ni u ubrusu ni u zemlji, dugo sam ga pokušavao spasit misleći “možda će proklijati” pa tako iz dana u dan ali više nema smisla, zamjenio ga je Foto Fem Mazar Extra od Original (Bulk) seed’s-a, poklon jednog prijatelja, pa ćemo vidit kake ću sreće s njim bit, samo on preskače klijanje u ubrusu, odma sam ga zabio u zemlju cca 1-1.5cm, posuo mikorhizom, lagano pokrio i zalio… Nadam se ovaj puta uspjehu…

1 Like

Mazar još uvijek nije izvirio iz zemlje, ali ne gubim nadu…

Mazar #1 RIP neće me sreća nešto ovih dana… Ali stavio sam drugi mazar na klijanje u maramicu, pa ćemo vidit kako će proć, ovo je 2. od 3 sjemenke pa se nadam da će uspit…

Probaj sjeme klijat bez mikorhize…ja dok sam stavil mikorhizu po sjemenu izasla jedva i to deformirana…
Imas i na forumu od kolege mr smokealott dnevnik seedsmanova ekipa…isti problem s mikorhizom

Ja isto stojim do toga da sjeme ne smije biti u dodiru s mikorhizom,isprobal jedamput i vise nikad ne budem :v:

1 Like

Za ovo klijanje (Mazar #2) nisam stavljao mycorizu, stavio sam ju na klijanje na 5 slojeva ubrusa posutih sa destiliranom vodom da budu vlažni i prekrio sa 2 ubrusa i to sve između 2 tanjura klasika, pa da vidim oče bit sreće tako… Na klijanju je već 2 dana…

2 Likes

Ako ne proklija tako onda je sjeme u k… :grin:
Nadam se da će ti proklijat,držim fige :v::green_heart:

2 Likes

To ti je ovaj mazar, po recenzijama je TOP, kažu da je to jedan od najboljih i najstabilnijih strainova, sad vidit ćemo kako će se pokazat…

@Green420 brate sad vidim koliko sam Elektro topic zatrpao raznim offtopicom vezanim za moj grow, aj pliz napraviš Topic s mojim imenom i prebaciš sve to ako nije bed, možeš topic nazvat npr. Chilliman420 Random topics ili tako nešto pa da tamo brbljamo ovako o svemu i svačemu jer ako ovako nastavimo postati će totalno nepregledno…

3 Likes

Premjestio sam ti postove​:v:
A sad da se nadovežem za klijanje​:blush:
Jesi probao natopit sjeme u kamilici?
Probaj ju natopit 24 sata pa s njom direkt u zemlju, ako ti ova ne uspije. :v::100:

2 Likes

Hvala brate :grin::v:

Nisam probo ali sam konto probat, međutim već sam ju tutnio u maramici pa nez jel bi joj naštetilo nakon 3 dana u maramici da ju tutnem u čaj?

1 Like

Štetit ne može, samo me brine kak ti u 3 dana u maramici nije pustila klicu​:face_with_monocle:
Meni su obično u 48 sati u zemlji več izašle van, ako je sjeme ispravno. No bilo je i onih koje su na 5. Danu izašle. Držim fige da probije klica​:v::v:

1 Like

Neznam kako nije pustila, možda samo loša sreća, ali ako kad dođem s posla idalje nebude klica vani, ide u čaj…

1 Like

Mazar je prebačen u čaj na klijanje…

2 Likes

Upravo to, sjeme se treba cuvat na hladnom mistu, sve preko 29-31 stupnjeva unistava enzime za klijavost u sjemenkama, a i ovi sto prodaju sjeme u shopovima, znaju nekada samo izvadit paket iz sortimenta i taj posalju…

2 Likes

Ma da,niko ne može znat dal su krivo skladištene tak dugo dok ih ne stavi na klijanje…a ove u shopovima boli kita bitno da naplati ,:v:

1 Like

Slažem se, inače kad god i koliko god sjemenki imam, uvijek držim u No Frost zamrzivaču u plastičnoj posudi s brtvenim poklopcem unutar termo platna koje odražava temperaturu, eno carmagnola mi stoji u tome…
Ma ti u shopovima vjv ni nedrže u frižideru sjeme, možda neki drže, ali definitivno nedrže svi, nemoguće da ni jedna sjemenka neće proklijati, a da je čuvana ispravno…

Mazar #2 RIP, upravo bačen iz zemlje, nakon maramice i čaja bio 5 dana u lightmix-u (biobizz) i nije izašao, sjemenka je samo pocrnila i tjt, a zaljevo sam “mist-om” samo kad je zemlja suha, neznam šta je, ali ovako šta mi se nije dešavalo nikad u ovih 10 godina od kad se bavim ovim hobby-jem… :disappointed_relieved:

Čekam sada Lavander (poklon prijatelja iz Slo) i sjeme od sweet seed’s-a koje su mi poslali iz Španije u Sloveniju zbog reklamacije, pa sad putuje do mene, pa ću vidit oče biti sreće s tim…

Ako ima ko kaki savjet šta da probam da mi bolje sjeme klija, recite, ako ne uspijem uskoro morati ću uzet od Plagrona onaj seed booster, pa s tim probat…

2 Likes

Šteta. Sad imaš big start od organicsa. Okupaj sjeme u tome, to je trihoderma a to će godit sjemnu. Ja sam tak nekoliko puta napravil i bilo je ok

Koji omjer big starta ide za “kupanje” sjemena?