Wet ili dry trimanje

Pozdrav ekipa.
Kako se bliži vrijeme klanja, molio bih za savjet.

Je li bolje trimati prije ili nakon sušenja?

Naravno da sam već čitao o tome, sve ima svoje prednosti i nedostatke, ali koji su vaši prijedlozi?

Slika je simbolična.

Pozz

3 Likes

Ako tie postotak vlage visok trimaj ako nije ostavi lisce

1 Like

Trimaaj prije, manja mogućnost za pljesanj,ako ostaviš više lišća znaš šta može bit, i ako ti nije sušara kak se spada ode sve k vragu.

3 Likes

Ja san trima i naglo mi se osušila ovisi o postotku vlage

2 Likes

Kiša je evo danas, jučer je malo rosila, prekjučer je padala, tako da mislim da sam dobro napravio jer sam je otrimao.

Sušim je na jednoj terasi koja ima krov i zatvorena je s 3 strane, vjetra i nema previše, ali i dovoljno zraka uđe kroz tu otvorenu stranu.

Oko 17 i pol idem pregledat ostale biljke u polju i vidit kako ove na sušenju stoje.

Evo par slikica

1 Like

Je li ovo cbd ili prava?

2 Likes

Kako znat kolka je vlaga? Ja sam na trimanju porezao samo fan listove. A ostatak ću kad se osuše. I samo da napomenem jedna je bila ubrana po največoj kiši. Ostavio sam da se malo ocjedi ta voda sa nje, cca 4 sata. Nakon toga sam rezal fanove i stavio na sušenje u box. U boxu radi samo ispuh i nema nikakve pljesni.

4 Likes

Imas hidrometre na botanika.hr ili na hempatia.hr, temperaturu i valgu ti pokazuju. Najbolje je cca 16 stepeni, 60 posto vlage, 14 dana, sporo susenje, kad grancice lagano mozes prelomit rukama to je to, na dry trim i u tegle.

1 Like

CBD je, evo na curingu su već.

Danas na klanje idu još tritri biljke

2 Likes

Odlično bajtić. Kod mene je sutra klanje za dvje. Kolko si ih imal?

1 Like