🎄 zimske radosti

Seeds:
Green House Seeds & Paradise Seeds
1x Dark Phoenix
2x Kings Juice
2x Rainbow Road

Setup:

Prostor:
100x100

Rasvjeta:
lm301h https://cre.science

Supstrat:
Biobizz lightmix

Gnojivo:
Green House Powder Feeding Bio linija

uz nekoliko dodataka, guano tasteimprover, melasa, i mikorhiza produkt:

4 Likes

Ideš. :100::star_struck::star_struck::star_struck:Moram proguglat strainove… sretno :love_you_gesture: Baš me zanima kako radi taj GH :v::four_leaf_clover:

Sretno, masno, slasno. Očekujem teleče nogice.
:legalize:

1 Like

Hvala kolege, bum vidjeli, pred nama je :partying_face:

Ajde caca najjakiji si :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Likes

Danas je točno 8 dana kako su izašle, osim što su u biobizz lightmixu, dobile su sada 1g biogrow i 0,5g enhancer pudera, ostavit ću još cirka tjedan dana, i onda probably presadit u finalne potove od 15l…

2 Likes

Probat ću držati ishranu pod minimalcom, a GH dobro radi, vrlo dobre sastojke ima u sebi, samo je bitno držati buffer

2 Likes

8 dana? Momacki!
Ja sam neki dan dobio na poklon GH feeding starter pack. Hocu da probam jedan grow sa njim tako da pratim ovo detaljno.

1 Like

Ja ti samo mogu preporučiti, naravno, možeš dodati i boostere organske koje imaš viška, pa kombiniraš, i sigurno ćeš dobiti veoma dobre rezultate, a čitava stvar nije komplicirana, a i nemaš žongliranja na dnevnoj bazi, osim ako ne budeš kojakve boostere koristio, primjera radi, biobizz alga (foliar), heaven (1x tjedno), i topmaxom uletiš prva 3 tjedna u cvatnji… Pored svega, najbitnije je da imaš dobar buffer u tlu kroz kojakav kvalitetan mikorhiza produkt, mada u enhanceru imaš toga, ali ne puno, tako da je pametno umixati dodatno glistena (worm humus), vakcinisati zemlju biobizza lightmixa sa mikorhiza produktom prije nego što finalno dodaš green house pudere u zemlju.
Pobrini se samo za dobar buffer da imaš kroz mikrofloru u tlu, i na konju si, i dobro isplaniraj koliko dugo ćeš vegetaciju “voziti” kod biljaka, jer tako možeš ciljano obogatiti zemlju sa puderom samo za rast, recimo, ako imaš u planu vegetirati biljke 6 tjedana, onda dodaš dozu pudera točno za toliko vremena, tako da kada zavriš 6 tjedana vegetacije, da imaš manje levele dušika za cvatnju kada flipaš na 12-12, stim da onda uletiš onda sa puderom za cvatnju bez da se moraš brinuti…

Plagron prodaje glisten u kantici, košta 5-8-10€, dovoljno ti bude, dovoljno je dodati pola kašike na finalnom potu, pogoto ako se kombinira guano taste improver koji je na bazi “kakice” šišmiša, i sadrži isto drugačije mikroorganizme, + mikorhiza produkt i enhancer od GH-a, uz to još hraniš tu čitavu mikrofloru sa heavenom i melasom i miran si…

Posebna vrijednost humusa od crva je njegovo bogatstvo enzima i mikroorganizama. Oni daju ogroman doprinos prirodnoj detoksikaciji tla i istovremeno štite od patogenih mikroorganizama.

3 Likes

12 dan im je, mislio sam ostaviti još par dana pa presaditi, pošto nisam doma idućeg tjedna, bacil sam ih u veće potove, a i dobro su ispunile korijenom saksije od 1l u ovih 10-11 dana…

45grama bio growa po saksiji, 3 grama enhancera i 2 grama mikorhize umixano u zemlju, zalivene sa taste improverom i canna rhizo (booster za korijen), bumo vidjeli razliku za par dana :smiley:

2 Likes

Znaci direktno u Biobizz, nakon sedam dana si dodao i mikorizu i GHF? Ili si mikorizu pomjesao sa mixom odma na pocetku? Danas sam stavio neke autose na germinaciju, pa hocu da spremim sve danas/sutra.

3g/l BioGrowa za 4-5 tjedana vegetacije posto su automati.
Enhancer si dodao isto u zemlju ili u vodu? Kod njih pise sa vodom jedno u dva tjedna.

Da, u samom početku sam dodao 1-2 grama mikorhize u 1l biobizz zemlje u kojoj sam klijao sjeme, 3 grama biogrowa se daje po 1 litar zemlje, mada sam prvo sačekao 7-8 dana da biljka izbaci nekoliko listova, i onda topdressao sa 1g i enhancerom oko stema (light doza, da prežive dok ih ne presadim), inače uvijek sačekaš na početku sa prihranom nekoliko dana dok biljka ne izbaci barem 2 para listova, pošto ti kontaš automate uzgajati, oni imaju vrlo kratku vegu, a biogrow se rastvara tijekom razdoblja od 8 tjedana, znači umjesto default doze po njihom šedulu, ideš umjesto 3grama biogrowa po litri zemlje, ideš recimo na 1.5g, biljke ako prikažu glad uvijek možeš naknadno topdresati sa puderom…
Ja sam se možda preletio sa dozom od 45grama po 15 litara saksiji, jer mi nije bio cilj vegetirati skoro 2 mjeseca, u najgorem slučaju mogu drastično topirat i bacit kakav mainlaining, no nema veze sada, primjera radi kod tebe, ako su ti saksije recimo od 10 litara, onda bacis u sredini pota prije nego što presadiš “smjesu” pudera (bio grow, enhancer, mikorhiza, kasika glistena ako imaš):
15grama na 10l umjesto 3 grama po litru, inače bi bilo 30grama jel
2 grama enhancera
1-2 grama mikorhize
kašika glistena
izmixaj dobro, i baciš to u sredini saksije, u suštini to je to, zaliješ usput sa običnom vodom, ako imaš dodaš 1ml heavena i 1ml algamica, i miran si…

P.S mozes enhancer u vodu isto, ja sam odmah umixao sve zajedno…

2 Likes

Uvijek opisano u tancine :+1::+1::+1::+1:

2 Likes

Odlicno, vrlo logicno i detaljno. Hvala puno, sutra cu ih stavit u 11l smart potove, to imam i onda po recepturi. Koristim RO, da stavljam CalMag po obicaju?

2 Likes

Ne, mixaj ro vodu sa tap vodom iz pipe, samo ro vodu nije pametno koristiti, sa tim ispiras sve, i calmag ti ne treba kod ovih pudera, vec sadrzi to sve u sebi.

1 Like